Звіт директора за 2022-2023 навчальний рік

...(завантажити файл)вступ

Вступ

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю вашій увазі звіт про свою діяльність та підсумки роботи колективу протягом 2022-2023 навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор ліцеюкерувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Навчальний процес

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ –дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

На кінець навчального року в ліцеї навчалося 121учень, з яких 9 – діти з числа ВПО. На даний час до 1 класу зараховано 9 дітей.

В 2022-2023 н.р. школа освіта постала перед новим викликом - організація освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної.

Освітній процес відбувався за розкладом в синхронному та асинхронному режимах (відповідно до вимог) з використанням платформ Google Classroom, Classdojo,Zoom, мобільного додатку Viber з перервами занять під час повітряної тривоги. Дистанційним навчанням було охоплено 100 % учнів, з яких 85% працювали онлайн!

Протягом навчального року із закладу освіти вибули 4 учні: з 1 класу- 1 учень,з 5 класу- 2 учні,з 11 класу-1 учень, прибули в 5 клас- 7 учнів, у 8 клас -1 учениця, в 9 клас-1 учениця з Преображенської школи у зв′язку з реорганізацією закладу освіти, 4 учні з числа ВПО: 1 учениця до 1 класу, 2 учениці до 5 класу, 1 учень до 10 класу.

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

- Високий рівень - 17 учнів (19,1 %);

- Достатній рівень - 27учнів (30,3 %);

- Середній рівень - 45 учнів (50,6%);

- Початковий рівень - 0учнів.

Середній якісний показник навчальних досягнень по закладу становить 49,4%.

У 1-4 класах навчається 32 учні. Відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів НУШ навчальну програму засвоїли:

- на високому рівні - 6 учнів;

- на достатньому рівні – 14 учнів;

- на середньому рівні - 10 учнів;

- на початковому рівні – 4 учні.

В 5-9 класах навчається 71 учень, якість знань 47,9 %, що на 4 % більше минулого року. На високому рівні навчається 15 учнів, що становить 21,1%. Учнів з початковим рівнем знань немає. В минулому навчальному році їх було 4.

Учнів школи ІІІ ступеня – 18. Якість знань – 55,6 %, що на 8,9% більше порівняно з минулим роком. На високому рівні навчається 2 учні, що становить 11,1%. В минулому навчальному році учнів з високим рівнем у 10-11 класах не було.

Варіативна частина через недостатнє фінансування була реалізована лише на 11,8%. Були використані лише години для вивчення предметів на профільному рівні в 11 класі ( 2 години української мови та 2 години української літератури).

В цьому навчальному році учні школи брали участь у проведенні І та ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад в онлайн форматі. Вихованці нашого ліцею показали високий рівень знань з більшості предметів і зайняли в ІІ етапі 34 призових місця (13 – перших, 13 – других, 8 - третіх):

- Гаркуша Віолетта, І місце з астрономії, вчитель Муріна М.В.

- Буханець Олександра, І місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Струкова Серафима, І місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Черватюк Діана, І місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Литвиненко Ніна, І місце з української мови та літератури, вчитель Тарасова Т.П.;

- Батуринець Поліна, І місце з математики, вчитель Муріна М.В.;

- Буханець Олександра, І місце з англійської мови, вчитель Маловік С.В.;

- Балєва Юрій, І місце з англійської мови, вчитель Маловік С.В.;

- Буханець Олександра, І місце з історії, вчитель Пасічна Л.М.;

- Васецька Вероніка, І місце з історії, вчитель пасічна Л.М.;

- Куш Катерина, І місце з хімії, вчитель Муріна М.В.;

- Савельєва Дарина, І місце з хімії, вчитель Муріна М.В.;

- Зубань Вікторія, І місце з інформаційних технологій, вчитель Балясна А.О.

№ з/п Предмет Прізвище та ім’я учня клас місце
1 Українська мова та література Буханець Олександра 8 ІІІ
Васецька Вероніка 9 ІІІ
Черватюк Діана 10 ІІ
2 Англійська мова Зігунова Анастасія 9 ІІ
Кривозуб Дарина 11 ІІ
3 Математика Яковенко Дар’я 8 ІІ
Балєв Юрій 10 ІІІ
Дейнека Валентин 11 ІІІ
4 Фізика Васецька Вероніка 9 ІІ
Кощаєв Максим 11 ІІ
5 Історія Балєв Юрій 10 ІІІ
Кощаєв Максим 11 ІІІ
6 Правознавство Васецька Вероніка 9 ІІ
7 Біологія Буханець Олександра 8 ІІІ
Черватюк Діана 10 ІІ
Литвиненко Ніна 11 ІІ
8 Географія Черватюк Діана 10 ІІ
9 Хімія Буханець Олександра 8 ІІІ
Рудакова Катерина 11 ІІ
10 Інформаційні технології Бескровний Ярослав 10 ІІ
Дейнека Валентин 11 ІІ

Гаркуша Віолетта посіла ІІІ місце в обласному етапі олімпіади з астрономії (вчитель Муріна М.В.)

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 у навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка при комунальному вищому навчальному закладі «Дніпровська академія неперевної освіти» у дистанційній формі. Курсова перепідготовка здійснювалася відповідно до графіка, який складається на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку. Атестація педпрацівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Крім того, педагогічні працівники пройшли курси на освітніх платформах «Всеосвіта», «На урок», «EdEra», «Prometheus». Всі вчителі пройшли курси з мінної безпеки.

У 2022-2023навчальному році атестувалися 3 учителів:

- Михайлова Юлія Іванівна, вчитель української мови та літератури, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»;

- Салко Інна Володимирівна, вчитель трудового навчання, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»;

- Шарандо Світлана Іванівна, педагог-організатор, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»;

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому та високому рівні.

На кінець навчального року якісний склад педагогічного колективу становить:
спеціаліст вищої категорії – 8 учителів, що становить 50%;

спеціаліст першої категорії - 1 учитель, що становить -6,25 %;

спеціаліст другої категорії - 3 учителя, що становить 18,75%;

спеціаліст - 4 учителя , що становить 25%.
3 педагогів ліцею мають звання «учитель-методист» Балєва Н.Ю., Пасічна Л.М., Тарасова Т.П., звання «старший вчитель» - Маловік С.В., Балясна А.О. Муріна М.В., Буханець А.О.

В закладі проведено тематичні засідання педагогічної ради за темами:

- Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ.

- Про адаптацію учнів 5-го класу та роботу педколективу з підвищення успішності та впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.

- Про сучасні аспекти взаємодії дошкільного закладу, школи і сім'ї щодо гармонійного розвитку особистості

- Підтримка професійної співпраці між педагогічними працівниками

Було проведено «круглий» стіл «Як ефективно організувати дистанційне навчання в умовах воєнного часу», методичні посиденьки «Навчаємо та волонтеримо».

Система оцінювання:

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі (75%) розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (68%). Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінюванняздобувачівосвіти є вхідний контроль (проведено у вересні),поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

У використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведенняпрактичних та лабораторних занять, а також за результатами перевіркиконтрольних, самостійнихробіт, індивідуальнихзавданьтощо.

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ.

Здобувачі знань та педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності. Впроваджено Шкільний кодекс доброчесності, організовано Тижні доброчесності, антикорупційні уроки. Члени педагогічного колективу інформували учнів про необхідність дотримання норм академічної доброчесності під час проведення занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ.

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ.

Робота педагогічного колективу буде спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольнятиме запити учасників освітнього процесу, втілюватиме Концепцію нової української школи.

Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ.

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти.

Про завершення 2022-2023 навчального року.

87% батьків і здобувачів знань позитивно оцінюють рівень якості освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

В умовах правового режиму воєнного стану здійснювалось впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5 класі.

З метою якісного впровадження Державного стандарту базової середньої освіти проведено підготовку вчителів до роботи в 5 класі.Нажаль, в умовах війни, для 5 класу не було виділено субвенції на придбання обладнання, дидактичних матеріалів, забезпечення якісного освітнього середовища.

Новий Державний стандарт базової середньої освіти – матриця академічної свободи. Вчителі, які працюють з 5 класом обирали модельні програми, підручники. Але підручників на початок року немає, отримано підручник математику. На сайті школи створено сторінку, на якій розміщено всю інформацію про впровадження Державного стандарту.

Забезпечено інформування педагогів про нові нормативні, інструктивно-методичні документи щодо впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.Всі вчителі, які викладають у 5 класі, мають відповідні сертифікати. Організовано обговорення на педагогічній раді питання готовності школи щодо впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти з 1 вересня 2022 р.

Забезпечено наступність у роботі 4 та 5 класів. Забезпечено належні умови для організації освітнього процесу учнів 5-х класів. Ознайомлено батьків учнів 4-го класу із впровадженням Державного стандарту базової середньої освіти. Проведено психолого-педагогічні семінари, тренінги з метою аналізу результатів адаптаційного періоду учнів 5 класу, розроблено і затверджено заходи. Забезпечено участь педагогічних працівників у різних формах підвищення кваліфікації з питань впровадження Держстандарту. Проведено засідання методичних об’єднань з питань впровадження у освітній процес Державного стандарту. Проведено інструктивно-методичні наради, колективний перегляд вебінарів для вчителів з питань інтегрованого навчання, формувального оцінювання, розвитку критичного мислення, медіаграмотності, формування ключових компетентностей.

Організовано та проведено батьківські збори щодо обговорення особливостей адаптаційного періоду учнів 5-х класів та вироблення спільного плану взаємодії. Підготовлено поради вчителям, батькам, учням щодо переходу до якісного впровадження Державного стандарту. Проведено круглий стіл з вчителями, які працюють за новими програмами з метою вивчення потенціалу учнів для ефективного впровадження Державного стандарту. Вчителі-предметники, які викладають в 5 класі забезпечують основні ціннісні орієнтири Державного стандарту базової середньої освіти:

– повагу до особистості кожної дитини, її інтересів та досвіду;

– рівний доступ до освіти;

– академічну доброчесність;

– становлення вільної зростаючої особистості та її самостійності;

– здоров’я та добробут;

– довіру та безпеку;

– утвердження людської гідності, повага до прав дитини;

– активну громадянську позицію та патріотизм;

– любов до рідного краю та відповідальність стосовно довкілля.

Вчителі-предметники 5 класу перед початком навчального року на основі обраних модельних програм розробили навчальні програми, які:

– ґрунтуються на визначених стандартом ціннісних орієнтирах;

– охоплюють формування наскрізних в усіх ключових компетентностях умінь

– передбачають реалізацію вимог до обов’язкових результатів навчання у відповідній (відповідних) освітній (освітніх) галузі (галузях);

– ураховують наступність між циклами навчання на рівнях початкової та базової середньої освіти;

– орієнтуються на компетентнісний потенціал відповідної галузі / галузей, що визначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання.

Вчителі-предметники 5 класу забезпечують успішний адаптаційний період:

– у перші місяці навчання зважали на вже сформовані у початковій школі наскрізні вміння і навички учнів;

– уникають авторитарного впливу на особистість дитини, встановлюють й підтримують доброзичливі стосунки, довіру в спільній навчальній діяльності; – ураховують вікові та індивідуальні особливості розвитку й потреби кожного учня, особливості темпераменту та стиль сприйняття інформації,

– у перший місяць навчання учнів у 5-му класі більшість матеріалу на уроці орієнтувалася на повторення, дозування навчального навантаження та обсяг домашнього завдання, а також знижували його до мінімуму на вихідні дні;

– використовують додаткові сигнали, умовні позначення, сигнальні картки для привернення уваги та максимальної взаємодії учнів з учителем;

– вдаються до проведення ранкових зустрічей (класний керівник Теницька А.В.), які сприяють налагодженню взаємин між учнями та вчителем, згуртованості та позитивному настрою в учнівському колективі, створення правил класу;

– налагодження емоційного контакту з усіма учасниками освітнього процесу, систематично взаємодіють з батьками учнів.

Вчителі-предетники 5 класу забезпечують діяльнісний підхід у викладанні предметів:

– забезпечують розвиток учнями здатності самостійно отримувати та обробляти інформацію з навчальних питань;

– індивідуальний підхід до учнів;

– розвиток комунікативних навичок учнів;

– застосування творчого підходу у процесі здійснення педагогічної діяльності;

– самостійне здійснення алгоритму дій, спрямованих на отримання знань та вирішення поставлених перед ними навчальних завдань.

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ

ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту, груп у соціальних мережах. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.

Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.

Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.

ВИХОВНА РОБОТА

В 2022-2023 н.р. виховна робота в школі здійснювалась відповідно листа МОН України від 10 серпня 2022 р., №1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 н.р.». Відповідно Концепції нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти».

Основними напрямками роботи класного керівника в умовах правового режиму воєнного стану були:

- права дитини;

- національно-патріотичне виховання;

- протидія булінгу;

- запобігання домашньому насильству;

- запобігання та протидія торгівлі людьми;

- профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;

- сприяння розвитку учнівського самоврядування;

- сімейне виховання;

- психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час війни;

- безпека життя, мінна безпека.

Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, педагогічний колектив використовує і онлайн форми виховної роботи з дітьми.

Активно працює у школі методоб'єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі ШМО: засідання МО, проводили відкриті виховні заходи, розглядали актуальні проблеми виховання здобувачів освіти.

Правове виховання. Відповідно до Закону України «Про освіту» в Україні створюються рівні умови доступу до освіти, до всіх форм здобуття освіти. Це особливо актуально в умовах режиму воєнного стану. В закладі освіти навчаються учні статусу ВПО. Дітям надається психологічна підтримка, консультації з питань правової допомоги.

Упродовж 2022-2023 навчального року адміністрацією здійснювались організаційні заходи, а саме видано накази щодо профілактики правопорушень, організації правовиховної роботи.

У школі є 6 дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На початку навчального року класними керівниками разом з комісією громадського огляду, яка вивчала умови проживання категорійних дітей, були відвідані сім’ї дітей групи ризику та сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, були складені акти обстеження житлово-побутових умов сімей.

Учні з сімей, які опинились у складних життєвих умовах, активно залучаються до громадської роботи, до проведення загальношкільних заходів (тематичних свят, трудових акцій, конкурсів-виставок).

У закладі освіти здійснювались організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходились питання:
максимального охоплення навчанням учнів; контролю за відвідування учнями закладу освіти навчальних занять; виконання заходів, передбачених річним планом закладу освіти щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.

Радою з профілактики правопорушень закладу освіти проаналізовано стан роботи з профілактики злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, розроблені заходи, спрямовані на виконання законодавства з профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Заплановані заходи мають конкретне спрямування, визначеність термінів виконання.

У вересні 2022 р. проводився місячник «За здоровий спосіб життя». В рамках місячника проведені: круглий стіл за темою «Життя без гачка», години спілкування, зустріч з представниками служби у справах дітей та ювенальної превенції.

В ході проведення акції «16 днів проти насилля» практичним психологом Буханець Ілоною Петрівною проведено тренінги з учнями 8-11 класів, години спілкування для учнів 1-11 класів згідно плану.

З метою формування правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості здобувачів освіти щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованихКонституцієюта законами України у різних сферах життя, проведено Тиждень правових знань з 05 по 09 грудня 2022 р. Організовано розгляд питання правової культури учнів та батьків, попередження злочинності, бродяжництва, суїцидальної поведінки на загальношкільних батьківських зборах. Учні початкової школи провели знайомство з Конвенцією про права дитини.

Для учнів основної школи проведено конкурс малюнку для учнів 5-7 класів «Діти та їхні права». Старшокласники були залучені до виставки малюнків та буклетів «Світ без жорстокості і насильства», тренінгу «Офіційне працевлаштування неповнолітніх», турніру правознавців для учнів 9-10 класів «Найрозумніший знавець права», для учнів 8-9 класів, тренінгів «Не бійся говорити», « На терезах Феміди».

На сайті школи постійно висвітлюється інформація щодо заходів з правового та превентивного виховання учнів.

Національно-патріотичне виховання.

Наказом МОН України від 06.06.2022 №527 затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. Відповідно Концепції розроблено заходи з національно-патріотичного виховання в закладі освіти на 2021-2025 рр.

Відповідно ст.10 Конституції України, Законів України «Про освіту», у 2022 - 2023 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Уліцеї систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.Освітній процес здійснювався державною мовою.

Виховні плани роботи класних керівниківпередбачали діяльнісний підхід у вихованні здобувачів освіти в умовах війни:

- проводили заходи національно-патріотичної спрямованості;

- займалися волонтерською діяльністю;

- досліджували українську культуру;

- влаштовували акції пам'яті;

- проводили години спілкування, присвячені війни рф проти України;

- створювали навчальні проєкти, присвячені борцям за незалежність та свободу нашої країни;

- організовували зустрічі із ветеранами АТО, ООС, воїнами ЗСУ.

Традиційно відзначаються День української писемності та мови, Міжнародний день української мови. Учні та вчителі беруть участь у Всеукраїнському радіодиктанті єдності.

Результативність участі здобувачів освіти у мовних інтелектуальних конкурсах:

В жовтні 2022 р. в закладі освіти було проведено місячник національно-патріотичного виховання. Основними заходами стало відзначення Дня захисника і захисниць України, День українського козацтва.

Протягом навчального року здобувачі освіти залучалися до Всеукраїнських акцій, конкурсів, зокрема:

- Всеукраїнській акції «Єдина Україна» онлайн навчання за 14-денною програмою 2023 р. «Єдина Україна»

- Всеукраїнській краєзнавчій акцiї учнiвської молодi «Украiна пам'ятає i CBiT не забуде»

- Всеукраїнській учнівській конференції «Державотворчі процеси: через віки у ХХІ століття»

- Обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина - Україна»

- XVI Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція «Пізнай себе, свій край, свій нарід»

- Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді «Шляхами мандрів Григорія Сковороди

Здобувачі освіти долучилися до Заходів до Дня соборності України:

- «Патріотизм як цінність і консолідуюча основа нації», бійців АТО, учасників бойових дій, громадських діячів.

- онлайн лінійки під гаслом «І обнялися береги одного, вічного народу!...», ключовим елементом якої було вшанування пам’яті новітніх героїв Небесної сотні і бійців АТО,ООС, учасників бойових дій, що віддали своє життя за ідеали гідності, єдності і свободи народу України.

- конкурсів: на кращу історичну розвідку, малюнок, есе, поезію інше, присвячені ідеї Соборності України.

- акції «Ланцюг єднання».

- перегляду документальних фільмів з означеної тематики.

Протидія булінгу

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного).На початку рокузатверджено антибулінгові заходи на 2022-2023 н.р.

Протягом навчального року проводилась профілактична робота з попередження насильства щодо дітей. Зокрема, це стосувалося таких його проявів, як булінг, мобінг, кібербулінг та ін. В практику роботи вихователя, класного керівника впроваджено антибулінгові програми: «Попередження насильства» в 7 класі, «Тут мене не торкайся» – в 6 класі. Систематично, 1 раз у квартал, здійснювався комплексний аналіз стану профілактики та протидії булінгу, профілактичної роботи з подолання злочинності та правопорушень, жорстокості та насильства, інших негативних явищ в дошкільному, учнівському та молодіжному середовищі. За результатами аналізу приймалися рішення щодо дій із їх запобігання..

Безпечна школа. Попередження булінгу.

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища та реалізації Проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», «Школа – простір толерантності». Проведене опитування показало, що здобувачі освіти толерантно ставляться один до одного, не зафіксовано випадків булінгу. Розміщено стенди щодо попередження булінгу, які містять інформацію і для батьків, учнів та вчителів. На сайті школи розміщені інформаційні матеріали щодо виявлення випадків булінгу, зразок заяви, План заходів щодо попередження булінгу та насильства. Педагогічні працівники пройшли онлайн-навчання з протидії булінгу та тренінги щодо створення толерантного середовища.

В 2022-2023 н.р.

- Проведено анкетування щодо виявлення жорстокого поводження з дітьми. (Опитування учнів 5, 7, 8, 11 класів).

- Учні школи взяли участь у проведенні акції «16 днів проти насильства».

- Тренінг «Попередження конфліктів». 8-11 кл.

- Здійснюється педагогічний супровід родин, які опинилися в складних життєвих обставинах.

- Складання та розповсюдження листівок серед учнів 1-11 класів «Як не стати жертвою булінгу»

- Розміщено на інформаційному стенді інформацію про телефони гарячої лінії – булінг– 116000.

- Затверджено заходи з охорони дитинства.

- Оновлено складу комісії з розгляду випадків булінгу.

- Організовано перевірки приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування).

- Проведено в закладі освіти тиждень протидії булінгу серед учасників освітнього процесу.

- Створено Шкільну служби толерантності та порозуміння.

- Забезпечено спостереження чергових вчителів, чергових учнів, обслуговуючого персоналу за місцями загального користування - їдальні, коридори, роздягальні, ігрові майданчики, шкільне подвір'я.

- Онлайн курс для вчителів «Базова психологічна допомога в умовах війни».


Запобігання домашньому насильству

Поруч із булінгом (цькуванням) великою проблемою в Україні є домашнє насильство. Верховна Рада України 20 червня 2022 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію). У профілактичній освітній діяльності педагогічний колектив дотримується методичних рекомендацій щодо формування у дітей та молоді нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини.

Адміністрацією закладу освіти вживалися невідкладні профілактичні заходи щодо виявлення та зупинення фактів жорсткого поводження з дітьми в ліцеї, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, учнів, інших осіб, які допускають жорстоке поводження з дітьми. Класні керівники на батьківських зборах, на виховних годинах проводили попереджувальну роботу з батьками та учнями з метою недопущення жорсткого поводження з дітьми в сім’ях, а також спостереження таких випадків з боку інших дітей школи. З метою недопущення насильства щодо здобувачів освіти проведено:

- щорічний громадський огляд умов утримання, виховання та проживання неповнолітніх в сім’ї;

- анкетування серед учнів школи з метою виявлення випадків вчинення насильства в сім’ї та дитячому середовищі;

- чіткий облік дітей, які проживають в неблагополучних сім’ях, встановлено контроль за перебуванням та вихованням дітей в неблагополучних сім’ях;

- інформаційно-просвітницьку роботу, індивідуальні консультації серед педагогів, батьків та учнів, ознайомлення їх з чинним законодавством з метою запобігання конфліктних ситуацій та насилля в сім’ї та дитячому середовищі;

- роз’яснювальну роботу серед учнів, батьків про порядок розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну його загрозу;

- акцію «16 днів проти насильства». В рамках акції проведено тренінги, дискусії, дебати, лекції та виставки учнівських робіт.

Запобігання та протидія торгівлі людьми

Педагогічний колектив впроваджує в освітній процес заходи щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освітніх послуг та їх батьків з питань протидії торгівлі дітьми. В ліцеї були проведені просвітницько-профілактичнізаходи щодо запобігання торгівлі людьми:

- висвітлювалось законодавство у сфері протидії торгівлі людьми на сайті закладу освіти;

- оновлювались інформаційні матеріали у школі матеріалами з питань протидії торгівлі людьми;

- підвищувався рівень обізнаності дітей та учнівської молоді, педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми, розповсюджувались буклети, плакати;

- розглядались на нарадах при директору та методичних об’єднаннях класних керівників питання протидії торгівлі людьми;

- проводились інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи з протидії торгівлі людьми за участю дітей, учнівської молоді та їх батьків – (перегляд відеофільмів);

- проводились інформаційні кампанії серед школярів до Європейського дня торгівлі людьми (18 жовтня) з інформування щодо питань безпечної міграції та ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, 2 грудня - Міжнародного дня за відміну рабства; 10 грудня - Міжнародного дня захисту прав людини;

- проведення педагогічними працівниками профілактичних заходів з проблеми запобігання торгівлі людьми, комерційній сексуальній експлуатації дітей та насильству над дітьми, безпеки дітей в Інтернеті з використанням методики «рівний-рівному».

Профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки

На виконання наказу «Про профілактику залученняучнівської та студентської молодідо небезпечних субкультур» педагогічний колектив ознайомився з інформацєю, розміщеною на сайті Національної поліції України, про нову субкультура «ПВК Рьодан». У закритих групах педагогічного колективу, батьківських групах розміщено перевірену офіційну інформацію щодо означених фактів, ймовірних причин та наслідків протиправних дій субкультури «ПВК Рьодан».

Вчителі не допускали акцентування уваги підлітків на означеній проблемі та героїзації різних форм ризикованої поведінки, уникали розгляду будь-яких конкретних випадків агресивних випадів.

Класним керівникам акцентували свою увагу на вивчити становища дитини у структурі неформальних відносин; спостерігали за сімейною ситуацією в умовах війни; цікавилися подіями, які відбуваються в житті учня (переїзди, розлучення або роз’єднання родини, втрати близьких або рідних тощо) і його реакцією на ці події; уважно ставились до висловлень школяра щодо його прагнень помститися ворогам нашої держави, ненависті до будь-кого, хто «не є українцем». Такий супровід здійснюється постійно - під час навчальних занять, годин спілкування з класом.

Відповідно наказу «Про попередження суїцидів серед учнівської молоді в 2022-2023 н.р.» здійснювалась психологічна просвіта педагогів, батьків, учнів:

- «У сім‘ї – підліток»,

- «Емоційні порушення у дітей», «Депресивні стани у підлітків», «Алкоголізм і наркоманія у підлітковому віці»,

- «Психологія особистісних і міжособистісних конфліктів».

Педагогічний колектив працював над створенням позитивного психологічного клімату в закладі освіти й сім’ї. Здобувачі освіти залучалися до громадської діяльності (спортивні змагання тощо), культурно-виховних заходів, які сприяють формуванню позитивних громадянських, естетичних почуттів, духовності учнів і педагогів

Вибухонебезпека.

Відповідно наказу «Про вжиття попереджувальних заходів та проведення бесід з учнями закладу освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами», враховуючи Додаток 1 до листа МОН від 17.03.2022 № 1/3485-22 Методичні рекомендації «Про проведення бесід з учнями закладу освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами», Лист МОН України № 1/4428-22 від 25.04.2022«Про методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти»,з метою попередження враження мінами та вибухонебезпечними предметами учасників освітнього процесу, було розроблено і затверджено алгоритм дій працівників закладу у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету та вживаються інформаційно-просвітницькі заходи:

- посилено пропускний режиму при вході і в’їзді на територію закладу;

- щоденно проводяться обходи території закладу і періодична перевірка складських приміщень на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;

- проведення бесід класними з просвіти учасників освітнього процесу в закладі освіти щодо питань мінної небезпеки і вибухонебезпечних предметів та дій в надзвичайних ситуаціях;

- проведення інструктажів та бесід з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами для здобувачів освіти 1-11 класів.

За 2022-2023 навчальний рік маємо такі досягнення у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах:

- Всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика: селищний етап: Гелун Мілана, 5 клас , Буханець Олександра, 8 клас – І місце, ІІ місце – Федорова Аріна, 3 клас, Федорова Ангеліна, 4 клас, Литвиненко Ніна, 11 клас; ІІІ місце – Черватюк Діана, 10 клас

- Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну»: І місце в обласному етапі та ІІІ місце у Всеукраїнському етапі – гурток «Натхнення» (Батуринець Поліна, Струкова Серафима, Пільтієнко Лілія)

- Всеукраїнський бліц-конкурс патріотичного смайлу до Дня українського козацтва та Дня захисника і захисниці України: І місце – Куш Катерина, 7 клас, Маловік Микита, 5 клас, ІІ місце – Федорова Ангеліна, 4 клас, Федорова Аріна, 3 клас, ІІІ місце – Ісак Діана, 9 класЮ, Бескровна Вероніка. 6клас, Троценко Інна, 6 клас, Сухиня Владислав, 5 клас, Яковенко Єлизавета, 5 клас

- Всеукраїнський конкурс дитячої творчості до Всесвітнього дня домашніх тварин «Мій домашній улюбленець»:І місце – Клименко Віолетта, 4 клас, ІІмісце – Дворніченко Софія

- Шостий Всеукраїнський багатожанровий двотуровий конкурс «Битва жанрів!»:Диплом лауреата І ступеня – Федорова Ангеліна, 4 клас

- Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка: селищний етап ІІ місце – Буханець Олександра, 8 клас, Литвиненко Ніна, 11 клас

- Обласний бліц-конкурс юних фотолюбителів «Щаслива мить» – 2022:Номінація «Цікавий світ макро»:ІІІ місце – Батуринець Поліна, 7 клас

Номінація «Прапор свій тримаємо гордо!»:ІІІ місце – Гелун Мілана, 5

клас в Номінація «Код української душі»:ІІ місце – Ісак Діана, 9 клас,

ІІІ місце – Балєв Юрій, 10 клас

- Всеукраїнський бліц-конкурс «Український орнамент ПЕРЕМОГИ»:Номінація «Хустинка»: І місце - Кривозуб Марія, 9 клас, І місце - Буханець Олександра, 8 клас, Номінація «Кисет»: ІІ місце - Пільтієнко Лілія, 7 клас, ІІ місце - Федорова Ангеліна, 4 клас

- Конкурс «Собори наших душ»:селищний етап: в номінації «Література»: Імісце Бутова Анастасія, 9 клас, в номінації «Живопис»: І місце – Бескровна Вероніка, 6 клас, ІІ місце – Федорова Аріна. 3 клас, Друзь Олексій , 5 клас, ІІІ місце – Ломоносова Владислава, 8 клас, Троценко Інна. 6 клас, Литвиненко Ніна, 11 клас, номінація «Комп’ютерна графіка»: ІІ місце - Батуринець Поліна.

- ХХІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Обєднаймося ж , брати мої!»: вномінації «Історія і державотворення»: І місце – Балєв Юрій, 10 клас (селищний етап), ІV місце в обласному етапі; в номінації «Література» селищний етап: І місце – Соковерська Ангеліна, 8 клас, ІІ місце – Пащенко Вікторія, 8 клас, Дейнека Валентин, 11 клас.

- Конкурс творчості юних журналістів «Юнтелепрес»(заочно) за темою: “Мій народе!.. Хай святиться твоє ім'я! Хай розквітнуть нові жита Пишним цвітом нової слави!”:Селищний етап Номінація “Текст для друкованого ЗМІ”:І місце – Литвиненко Ніна, 11 клас, ІІ місце - Соковерська Ангеліна, 8 клас

Обласний етапНомінація “Текст для друкованого ЗМІ”: І місце –

Литвиненко Ніна, 11клас

- Обласний конкурс юнацької творчості “На ґрунті Григорія Епіка крізь призму часу”:І місце -Бутова Анастасія, 9 клас, номінація «Відео-рецензія “Без ґрунту: боротьба з бюрократією, що ведеться й досі"

- Конкурс «Новорічна композиція»:в номінації «Стилізова ялинка»: селищний етап:І місце – Батуринець Поліна, 7 клас, І місце - Балєв Юрій, Бескровний Ярослав, Черватюк Діана (обласний етап ІІІ місце),в номінації «Новорічна композиція»: ІІ місце – колектив учнів 3 класу, в номінації «Новорічний вінок»: І місце – колектив учнів 4 класу, ІІ місце – Струкова Серафима, 7 клас, ІІІ місце – Федорова Аріна

- Конкурс «Поштова марка»: селищний етап І місце – Маловік Микита, 5 клас та ІІ місце в обласному етапі, Бескровна Вероніка, 6 клас – І місце в селищному етапі

- Міжнародний конкурс «Душа села»: селищний етап в номінації «Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів»: ІІ місце – Шепель Ігор, 1 клас, ІІІ місце – Маловік Кароліна, 2 клас

- Обласний конкурс комп’ютерної графіки та анімації :Номінація «Комп’ютерна графіка»: І місце – Струкова Серафима, 7 клас, ІІІ місце – Батуринець Поліна, 7 клас. Номінація «Арт-дизайн, фотоколаж»:ІІІ місце – Балєв Юрій, 10 клас, Федорова Ангеліна, 4 клас

Федорова Аріна, 3 клас

- Обласний конкурс «Я, родина,Україна» : ІІІ місце – Литвиненко Ніна.

- Обласний конкурс «Вишиванка – серце України, зіткане з любові» в номінації «Есе» : ІІІ місце – Маловік Ніка

- Селищний етап Всеукраїнських заходів спортивного напряму та культурно-освітнього арт-проєкту «Олімпійський рух очима дітей»: Номінація «Малюнок»: ІІ місце – Троценко Інна, 6 клас, Ломоносова Владислава, 8 клас, Черватюк Діана, 10 клас, ІІІ місце – Ісак Діана. 9 клас, Рущак Владислава, 9 клас, Кривозуб Марія, 9 клас; Номінація «Олімпійська поробка»: І місце – Федорова Ангеліна, 4 клас, федорова Аріна, 3 клас, Ломоносов Ярослав, 8 клас, ІІ місце – Маловік Кароліна , 2 клас

- Районний конкурс «Рятувальники – герої без зброї»: ІІІ місце – Кривозуб Дарина, 11 клас

В рамках проведення селищного етапу обласного конкурсу «Сокіл»(«Джура») від закладу освіти було залучено три рої різної вікової категорії. В рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було представлено звіт про роботу рою "Козачата" (молодша вікова група), «Нескорені» 9середня вікова група), «Чорні вовки» (старша вікова група). За підсумками селищного етапу рій «Нескорені» - ІІ місце, рій "Козачата" та «Чорні вовки»- ІІІ місце.

- Конкурс читців авторських віршів «Ти в моїм серці, Україно!»: селищний етап І місце – Литвиненко Ніна, 11 клас, Яковенко Дар’я, 8 клас, Яковенко Єлизавета, 5 клас

До Дня Соборності України учні нашого закладу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі патріотичного фото «Україна – це ми!»

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було проведено здобувачі освіти активно прийняли участь у селищній акції «Ми за мир, ми проти війни», творчому онлайн-марафоні «А ми тую червону калину підіймемо…», творчому проекті «Війна очима дітей», обласному челенджі «Лист солдату, що боронить Україну».Через платформу «Привіт, воїне!» відправлено листи та малюнки (акція «Напиши листа на передову»).

Здобувачі освіти ліцею, класні керівники, вчителі-предметники активні учасники обласних патріотичних проєктів «Синьо-жовтий шлях» та «Збережи свою ідентичність», всеукраїнських проектів «Країна взаємно красивих людей», літній онлайн табір від GoGlobal.

Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує весь освітній процес, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни, охоплює всіх учасників освітнього процесу, сприяє формуванню у здобувачів освіти та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України.

Педагогічні працівники під час проведення виховних годин постійно акцентували увагу на тому, що патріотизм - це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу.

Здобувачі освіти ліцею приймають активну участь в громадському житті закладу освіти і класу. Діти є досить активними та охоче беруть участь у різноманітних шкільних конкурсах і змаганнях. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, створення дитячих проектів, акцій.

За планом виховної роботи проводяться різноманітні заходи та форми роботи з реалізації Концепцій національно-патріотичного та громадянського виховання в закладі освіти, зокрема:заходи до Дня незалежності України; Дня партизанської слави, Дня захисника та захисниць України, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня збройних сил України, Дня вшанування захисників Донецького аеропорту Дня Соборності, Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, Дня єднання, Дня українського Добровольця, Дня початку антитерористичної операції на сході України, Дня визволення в'язнівнацистськихконцтаборів, Дня пам'ятi та примирення, Дня Героїв тощо.Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», Акція пам’яті «Флешмоб пам’яті за загиблими унаслідок збройної агресії рф».

Флешмоб #Мандруй Україною до Дня туризму, челендж «Хустку одягаю – перемогу закликаю» до Дня Української хустки, Відеочелендж «Дякую ЗСУ за мирне небо», інформаційна акція «Я маю право…», флешмоб на захист української мови «Без мови немає держави», флешмоб «Об’єднані Україною» (до Дня єднання), Акція «Нескорені. Пишаємося, боремося, чекаємо»(до Дня Добровольця), Флешмоб «Вишиванка – мій генетичний код» (до Дня Вишиванки), тощо.

Створено стенди мужності та відваги: «Захисники та захисниці України – випускники нашої школи», «Герої нашого часу».

Проведено конкурси малюнків та плакатів.

Організовано зустрічі з військовими та волонтерами

Уроки звитяги по класах «Сила нескорених!», «УПА – героїчна боротьба в історії України», «Перемога в ім’я життя», «Збройні сили України – захисники і опора країни», «Україна. Поступ свободи», «Мужність та відвага крізь віки», «Героїзм українських волонтерів», «Доброволець – герой сьогодення», «Народ мій завжди є, народ мій завжди буде», «Пам’ять заради майбутнього», «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»

Заходи до дня державного герба та гімну України.

Заходи до Міжнародний день визволення в'язнів нацистських Концтаборів.

Заходи в рамках місячника громадського виховання, зокрема проведено годинаи спілкування по класах «Права і обов'язки членів родини. Родинні традиції і цінності», історично-літературна композиція «Україна – серце Європи», волонтерські акції «Маскувальна сітка», "Зігрій захисника", "Смаколики для поранених захисників України", "Окопні свічки".

Заходи в рамках місячника військово-патріотичного виховання, зокрема створено в бібліотеці ліцею інформаційний куточок «Партнерство заради миру»» проведено тренінгове заняття «Надання невідкладної допомоги пораненому», волонтерська акція «Від дитячого серця на фронт!» тощо.

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Основниминапрямами профорієнтаційної роботи із здобувачами освіти ліцею є:

- професійна просвіта,

- професійне виховання,

- професійна діагностика

- професійна консультація учнів.

Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам та практичному психологу ліцею. Вонипротягом тривалого часу спостерігаютьза здобувачами освіти свого класу, вивчаютьїх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактуютьз батьками, знаютьвиховний потенціал кожної сім'ї. Це даєїмзмогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є: зустрічі з колишніми випускниками, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у здобувачів освіти професійних інтересів.

Відповідно до плану роботи освітнього закладу на 2022-2023 навчальний рік та з метою забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією в ліцеї у березні проведено Тиждень профорієнтації «Я – майбутнє твоє, Україно», головною метою якого є виховання в здобувачів освіти любові до різних видів праці, вивчення, формування та розвиток інтересів, нахилів та здібностей ліцеїстів, ознайомлення їх з найбільш поширеними професіями.

Педагогічний колектив заздалегідь здійснив підготовчу роботу щодо проведення заходів Тижня профорієнтації: були призначені відповідальні особи, затверджені плани виховних заходів, забезпечений належний психолого-педагогічний супровід та інформаційна підтримка.

Педагогічний колектив опрацював методичні рекомендації УІРО щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які здійснюють профорієнтаційну роботу у закладах загальної середньої освіти, в тому числі з учнями з ООП.

Протягом тижня педагоги допомагали старшокласникам обрати майбутню професію, а решті здобувачів освіти визначитись, яка із професій підходить їм найбільше та за якими спеціальностями майбутнє.

Класні керівники із здобувачами освіти 10-11 класів провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо світу професій та потреб сучасного ринку праці, розширення кругозору ліцеїстів щодо змісту і вимог професії до людини, значимості правильного вибору професії на подальше життя, ознайомили здобувачів освіти з основними правилами та типовими помилками при виборі професії.

Вагомий внесок у підвищення якості профорієнтаційної роботи із здобувачами освіти зробила практичний психолог ліцею, яка провелапсихологічний тренінг для майбутніх випускників«Як визначити свої професійні можливості, щоб відповідати вимогам обраної професії», допомогла їм розробити та проаналізувати формула «хочу-можу-треба» та провела проект-дослідження «Професії, які рятують» із здобувачами освіти початкових класів.

В батьківських чатах у Vіber класні керівники 9-11 класів поширили пам’ятки «Роль батьків в підготовці молоді до свідомого вибору професії в сучасних умовах».

Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці, поновлено та доповнено стенд з профорієнтації «Профорієнтаційні родзинки», на сайті ліцею створено вкладку із профорієнтаційними заходами, які пропонують освітні закладу України тощо.

Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи педагога-організатора, класних керівників, класних колективів та батьків здобувачів освіти.

Велика увага приділяється плануванню і організації позаурочної навчально-виховної роботи з дітьми, підлітками в ліцеї. Вивчення та врахування індивідуальних особливостей здобувачів освіти сприяє розвитку їх здібностей, талантів, навичок, самодіяльності, самоврядування, організації змістовного дозвілля і відпочинку.

Основними принципами роботи учнівського самоврядування в 2022-2023 навчальному році були:

- організація засідань активу та навчання активу;

- підвищення рівня вихованості учнів;

- залучення дітей до активної діяльності в позаурочний час;

- діяльність на засадах педагогіки партнерства;

- волонтерська діяльність.

Учнівське самоврядування ліцею регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту школи.

У ліцеї діє учнівська Республіка СХІД, яка діє згідно статуту та розроблених положень, що регламентують їх діяльність. Учнівське самоврядування включає у себе об’єднання «Країна Барвінкова». Регламентує свою діяльність учнівська республіка на підставі статуту.

Керуючим органом є президент та шість міністрів. Засідання учнівської республіки відбувається один раз на місяць згідно плану роботи складеного на семестр.

Основним принципом роботи учнівського самоврядування ліцею є: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Мета і завдання втілюються через різноманітні заходи: конкурси, проекти, виставки, спортивні змагання, інтелектуальні ігри тощо.

Заклад освіти розвивається і крокує в ногу з поступом життя, шукає нові шляхи оптимізації сучасного патріотичного виховання. Ми прагнемо забезпечити своїм вихованцям можливості розширення особистісних перспектив відповідно до демократичних тенденцій розвитку суспільства.

Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, учнівське самоврядування продовжує активно працювати.

Проводяться різноманітні шкільні конкурси, челенджі, флешмоби, квести, благодійні ярмарки, рейди-перевірки готовності здобувачів освіти до уроку, рейди-перевірки відвідування уроків, рейди-перевірки збереження шкільного майна, підручників тощо.

На виконання Указу Президента України №143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» лідери УС проводять щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Підсумовуючи вищесказане, можна зазначити, що виховна діяльність у закладі освіти протягом 2022/2023 навчального року проводилася на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і педагогам, і здобувачам освіти, і їх батькам.

Волонтерська робота Чаплинського ліцею

Благодійна акція “Смілива гривня” (організатор НБУ) - 3000грн

Сплели маскувальні сітки – 1612 квадратних метрів

Донати працівників Чаплинського ліцею (дрони, техніка)– 53245грн

За благодійні внески вчителів, працівників школи, учнів та їх батьків придбано:

- парафін для виготовлення окопних свічок на суму – 34280грн (300кг)

- агроволокно для плетіння маскувальних сіток - 15393грн

- сітки – 50722грн

Придбали каремати, дощовики, набори особистої гігієни, устілки, грілки, страви швидкого приготування, консерви – 12785грн

Виготовили окопні свічки – 1500 шт

Відправлено на передову 350 літрів тушонки, 300 пар шкарпеток, 100 ковриків

Спільними зусиллями класних керівників, учнів та їх батьків було зібрано до 150 кг допомоги: макаронні вироби, крупи,цукор, чай, печиво, цукерки, насіння, солодощі, консервація, шкарпетки та рукавички.

Збирали теплі речі для захисників, одяг для поранених в госпіталь.

Виготовляли обереги, сувеніри, малювали малюнки.

Учні та вчителі ліцею активні учасники марафонів, челенджів, акцій:

ü Марафон добрих справ #ЩедрийВівторок

ü Квітковий флешмоб на підтримку ЗСУ «Букет для воїна» до Дня Збройних Сил України

ü Зігріваючий челендж «Тепленька оселька»

ü Всеукраїнський флешмоб "Військові обереги від Святого Миколая"

ü Челендж «Привітаймо наших захисників та захисниць України»

ü Челендж «Діти єднають Україну»

ü Акція «Вітання воїнам»

ü Акція «Подаруй тепло солдату»

ü Акція «Великодній кошик для ЗСУ»

ü Обласний фестиваль дитячих оберегів для воїна «Дякую, солдате, за життя!»

В рамках спортивно-оздоровчої кампанії учні Чаплинського ліцею активно приймали участь в онлайн-марафоні «Рух – це здорово», «Будь активним заради миру», «Фізична активність Дніпропетровщини».

Протягом навчального року здобувачі освіти нашого ліцею приймали активну участь у різноманітних обласних челенджах та проектах «Разом у майбутнє», «Після Перемоги», «Ми за безпечне майбутнє», «Ми різні, але рівні й рідні!», віртуальному флешмобі «Козацькі розваги», фоточеленджі «Долі, опалі війною».

Класними керівниками систематично проводяться бесіди з БЖД «Використання піротехнічних засобів», «Правила безпечної поведінки на канікулах», «Маму й тата я люблю і здоров’я бережу» та інші.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху восени в закладі проведено єдиний національний урок "Безпечна країна". Метою даного заходу є попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

З метою організації превентивного виховання з учнями 9 - 11 класів проведено бесіду на тему "Права та обов'язки учня. Булінг. Недопущення вчинення насильства в сім'ї, його форми, відповідальність за вчинення". Для учнів школи постійно проводяться інформативні бесіди щодо стану злочинності серед неповнолітніх осіб в територіальній громаді. До превентивної роботи були залучені і працівники відділу ювенальної превенції з профілактичною бесідою «Відповідальність неповнолітніх».

Педагогічний, технічний та учнівський колективи школи постійно дбають про чистоту та комфорт в приміщенні закладу та біля нього. У жовтні проведено загальношкільну акцію по благоустрою території біля закладу. У травні силами педагогічного колективу впорядкована уся територія біля нашого закладу освіти.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:

Створити якісно нові умови для виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

2. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:

1. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

5. Впровадження формувального оцінюванняв 5 -11 класах

6.Розвивати критичне мислення учнів.

7. Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі

8.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:

- активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;

- наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

- зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;

- можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;

- заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;

- надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

9.Для розвитку навичок навичоксамооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання;планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання;надавати завдання на рефлексію власної діяльності

3.ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних уміньучнів,акцентувати увагу на

Повагу гідності, прав і свобод людини.

Морально-етичне виховання.

Повага до культурної багатоманітності.

Визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права.

Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.

Розвиток навичок критичного мислення.

Розвиток навичок співпраці та командної роботи.

Формування здорового та екологічного способу життя.

Статеве виховання та виховання гендерної рівності та інші аспекти.

3.2.Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:

- відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

- обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

- підхід до дитини як до особистості;

- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;

- урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

- забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;

- забезпечення партнерських стосунків між учителем і дитиною.

3.3.З метою реалізації ефективного особистісно орієнтованого навчання здійснювати:

- Інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;

- Розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;

- Розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;

- Удосконалення критеріїв оцінювання, які мотивують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власного бачення

3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

3. 6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

3.7. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

3.8. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

3.9. Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скомпільованою інформацією з інших джерел.

3.10.Застосовувати компетентнісний підхід у навчанні. Звести до мінімуму завдання на перевірку знань. Використовувати відкриті питання, щобперевірити рівень володіння навичками, а не знаннями.

3.11.Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою (4 рік): «Розвиток професійних компетентностей педагога як головний чинник підвищення якості освіти», забезпечити відповідність професійних компетентностей вчителів Професійному стандарту вчителя;

3.12.Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня);

3.13.Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання;

3.14.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;

3.15.Педпрацівникам створювати та розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;

3.16.Брати участь у виставці передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Черкащини»;

3.17.Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

3.18. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;

3.19.Впроваджувати практику педагогічного наставництва відповідно Положення про наставництво.

3.20. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

4. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:

4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2023-2024 р

4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

4.3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

4.4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

4.5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

Видатки на утримання загальноосвітніх шкіл у 2022 році (січень-грудень)
0611021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету
Чаплинський ліцей
Надходження коштів із загального фонду бюджету
2111 Заробітна плата 747 566,19
2120 Нарахування на оплату праці 185 843,90
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 17 718,18
вода 204,68
шкільні журнали- 2 395,00
канцтовари 1 039,00
баки сміттєві, будматеріали ПРО 5 789,00
миючі засоби 1 776,00
господарчі товари, фарба, штукатурка, матеріали для ремонту 950,00
ПММ для бензокос 382,50
масло та стрічка для бензокос 79,00
новорічні подарунки 5 103,00
2230 Продукти харчування 16 381,85
2240 Оплата послуг (крім комунальних) 56 135,19
зв’язок (інтернет) 4 800,00
охоронна система 1 826,30
медогляд 9 053,81
обслуговування програми "Курс Школа" 1 300,00
виготовлення атестатів 212,25
заправка катриджей, виготовл.табл. 270,00
дератизація 384,00
повірка коректорів газу 9 999,00
пломбування, розпломбування лічильника 13 015,16
ШРП 6 116,40
перевірка заземлення 3 430,49
перезарядка вогнегасників 910,80
пусконаладка котлів 3 997,98
перевірка димоходів 819,00
2250 Видатки на відрядження 300,00
2272 Оплата водопостачання та водовідведення 918,31
2273 Оплата електроенергії 60 599,59
2274 Оплата природного газу 286 109,00
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 648,00
навчання по цивільному захисту 648,00
2800 Інші поточні видатки 1 256,44
екологічний 1 256,44
Всього 1 373 476,65
Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 561,77
вода школа 561,77
2230 Продукти харчування 20 301,71
школа 20 301,71
Всього 20 863,48
надходження коштів 26 950,00
1-4 кл. 8 450,00
5-11 кл. 18 500,00
залишок коштів
Благодійні внески, гранти та дарунки
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 15 473,98
ноутбуки- гуманітарної допомоги від ЮНЕСКО та компанії Google 10 924,92
аптечки першої допомоги - гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ 2 120,24
наборів гігієнічних для укриття (ІНК-тип S, ІНК-тип C -гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ 2 428,82
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 2 830,43
підручники 2 830,43
Всього 18 304,41
Капітальні видатки
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 14 840,00
сміттеві баки 14 840,00
3142 Реконструкція та реставрація інших об`єктів 14 840,00
«Реконструкція системи опалення Чаплинського ліцею Юр’ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області, за адресою: вул. Тараса Шевченка, 17, с. Чаплинка Павлоградського району Дніпропетровської області». 3 803 667,14
ПКД 49 501,42
Будівельні роботи 3 687 866,70
експертиза ПКД 8 900,00
Технагляд 43 707,02
Авторський нагляд 13 692,00
Всього 3 818 507,14
Разом видатки 5 231 151,68
Видатки на утримання загальноосвітніх шкіл у січні-травні 2023 року
0611021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету
Чаплинський ліцей
Надходження коштів із загального фонду бюджету
2111 Заробітна плата 324 755,91
2120 Нарахування на оплату праці 73 636,41
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 52 737,50
вода
шкільні журнали-
канцтовари 388,00
миючі засоби
господарчі товари, фарба, штукатурка, матеріали для ремонту 46 904,50
ПММ для бензокос 5 445,00
новорічні подарунки
2230 Продукти харчування 0,00
2240 Оплата послуг (крім комунальних) 25 710,61
зв’язок (інтернет) 3 000,00
охоронна система 2 533,53
медогляд
обслуговування програми "Курс Школа" 1 950,00
виготовлення атестатів
вивезення ТПВ (255 куб *374,06 грн) 1 645,88
оформлення документів БТІ, техобстеження ПРУ 14 000,00
повірка коректорів газу
пломбування, розпломбування лічильника
ШРП 2 581,20
перевірка заземлення
перезарядка вогнегасників
пусконаладка котлів
перевірка димоходів
2272 Оплата водопостачання та водовідведення 257,12
2273 Оплата електроенергії 26 842,16
2274 Оплата природного газу 166 427,85
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 0,00
навчання по тепловому господарству
2800 Інші поточні видатки 12 931,37
екологічний 584,97
сертифіката прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта 12 346,40
Всього 683 298,93
Благодійні внески, гранти та дарунки
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 54 269,75
Відповідно до Закону України “Про гуманітарну допомогу”, Положення про департамент освіти і наукйДніпропетровської’ обласної державної адміністрації у новій редакції,затвердженого розпорядженням головиоблдержадміністрації від 02.03.2021 № Р-216/0/3-21, з метою отримання, розподілу та передачі гуманітарної допомоги від Корейського агентстваміжнародного співробітництва -планшетів органам управління освітоюміських, сільських та селищних рад для забезпечення подальшої передачіздобувачам освіти 9 192,75
матеріальні цінності 38 269,00
планшет, хромбук - гуманітарної допомоги від Представництва дитячого фонду ООН в Україні ЮНІСЕФ – планшетів Lenovo M10 Plus (у тому числі чохлів і навушників) і хромбуків Samsung Galaxy Chromebook Go-14 (у тому числі сумок) 6 808,00
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 1 296,00
підручники 1 296,00
генератор 47 260,00
Всього 55 565,75
Разом видатки 738 864,68

Звіт директора за 2021-2022 навчальний рік

Вступ

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність та підсумки роботи колективу протягом 2021-2022 навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор ліцею керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Навчальний процес

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ –дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

На кінець навчального року в ліцеї навчалося 109 учнів, з яких 6 – діти з числа ВПО. На даний час до 1 класу зараховано 6 дітей, з них 1 дитина з числа ВПО.

Перший семестр 2021-22 навчального року та початок другого семестру проводилися в очній формі навчання, з урахуванням карантинних обмежень. З 24 лютого в зв'язку з введенням воєнного стану та початком російської агресії проти України учні та педагоги змушені були перейти на дистанційну форму навчання. Освітній процес відбувався за розкладом в синхронному та асинхронному режимах (відповідно до вимог) з використанням платформ Google Classroom, Classdojo, Zoom, мобільного додатку Viber з перервами занять під час повітряної тривоги. Дистанційним навчанням було охоплено 100 % учнів, з яких 85% працювали онлайн!

Протягом навчального року із закладу освіти вибула 1 дитина з 1 класу і 1 дитина прибула в 6 клас.

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

- Високий рівень - 4 учні ( 5,5 %);

- Достатній рівень - 28 учнів ( 38,9 %);

- Середній рівень - 36 учнів ( 50 %);

- Початковий рівень - 4 учні ( 5,5 %).

Середній якісний показник навчальних досягнень по закладу становить 44,4%.

У 1-4 класах навчається 37 учнів. Відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів НУШ навчальну програму засвоїли:

- на високому рівні - 6 учнів;

- на достатньому рівні – 21 учень;

- на середньому рівні - 8 учнів;

- на початковому рівні – 2 учні.

В 5-9 класах навчається 57 учнів, якість знань 43,9 %, що на 3,2 % більше минулого року. На високому рівні навчається 4 учні, що становить 7%. Збільшилася кількість учнів з початковим рівнем знань. В минулому навчальному році їх було 3, в цьому – 4.

Учнів школи ІІІ ступеня – 15. Якість знань – 46,7 %, що на 10 % більше порівняно з минулим роком. В старшій школі немає учнів, які б мали досягнення лише високого рівня.

Відповідно до навчального плану роботи школи за рахунок варіативної складової було 19 годин, що на 2 години більше ніж у минулому році. У 1-4 класах використано години на вивчення української мови та літературного читання. У 8,9 класах як допрофільні предмети були додатково введені по 1 годині української мови. В 10-11 класі були введені додаткові години для вивчення предметів, які учні обирають для проходження ЗНО (українська мова, історія України, математика, географія).

В цьому навчальному році учні школи брали участь у проведенні І та ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад в очній формі. Другий етап проводиться серед учнів навчальних закладів громад Павлоградського району, тому кількість учасників була набагато більше ніж в попередні роки. Вихованці нашого ліцею показали високий рівень знань з більшості предметів і посіли призові місця:

- Гаркуша Віолетта, І місце з астрономії, вчитель Муріна М.В.

- Буханець Олександра, І місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Балєв Юрій, І місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Кощаєв Максим, ІІ місце з математики, вчитель Муріна М.В.;

- Зубань Вікторія, ІІ місце з інформаційних технологій, вчитель Балясна А.О.,

- Бескровний Ярослав, ІІ місце з інформаційних технологій, вчитель Балясна А.О.

- Литвиненко Ніна, ІІІ місце з біології, вчитель Кісіль О.В.;

- Андрикевич Іван, ІІІ місце з географії, вчитель Кісіль О.В.;

- Бескровний Ярослав, ІІІ місце з географії, вчитель Кісіль О.В.

- Ковальчук Вячеслав, ІІІ місце з фізики, вчитель Муріна М.В.;

- Литвиненко Ніна, ІІІ місце з хімії, вчитель Муріна М.В.;

- Васецька Вероніка, ІІІ місце з хімії, вчитель Муріна М.В.;

- Буханець Олександра, ІІІ місце з хімії, вчитель Муріна М.В.;

- Балєв Юрій, ІІІ місце з математики, вчитель Балясна А.О.;

- Кісіль Микола, ІІІ місце з географії, вчитель Кісіль О.В.

Аналіз якісного складу та

освітнього рівня педагогічних працівників

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 у навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка при комунальному вищому навчальному закладі «Дніпровська академія неперевної освіти» у дистанційній формі. Курсова перепідготовка здійснювалася відповідно до графіка, який складається на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку. Атестація педпрацівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Крім того, педагогічні працівники пройшли курси на освітніх платформах «Всеосвіта», «На урок», «EdEra», «Prometheus». Вісім вчителів пройшли курси з мінної безпеки.

У 2021-22 навчальному році атестувалося 4 учителів:

- Пасічна Людмила Миколаївна, вчитель історії та правознавства, на підтвердження раніше присвоєних кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «учитель-методист»;

- Муріна Марина Володимирівна, вчитель фізики та математики, на підтвердження раніше присвоєних кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший учитель»;

- Буханець Антоніна Олександрівна, вчитель початкових класів, на підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та встановлення педагогічного звання «старший учитель»;

- Друзь Олена Володимирівна, вчитель початкових класів, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії».

Також було атестовано на відповідність займаній посаді шкільного бібліотекаря Салко Інну Володимирівну.

Вчитель 4 класу Друзь Олена Володимирівна успішно пройшла сертифікацію педагогічних працівників Нової української школи, набравши високі бали під час проходження ЗНО та отримавши високу оцінку діяльності від експертів. Загалом сертифікацію пройшли два вчителі початкових класів, що становить 50%.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому та високому рівні.

На кінець навчального року якісний склад педагогічного колективу становить:
спеціаліст вищої категорії – 8 учителів, що становить 50%;

спеціаліст першої категорії - 1 учитель, що становить -6,25 %;

спеціаліст другої категорії - 2 учителя, що становить 12,5%;

спеціаліст - 5 учителів , що становить 31,25%.
У цьому навчальному році вчительський колектив поповнився двома молодими спеціалістами. Це вчитель фізичної культури Муштей Кирило Валерійович та практичний психолог Буханець Ілона Петрівна

3 педагогів ліцею мають звання «учитель-методист» Балєва Н.Ю., Пасічна Л.М., Тарасова Т.П., звання «старший вчитель» - Маловік С.В., Балясна А.О. Муріна М.В., Буханець А.О.

Обдарована дитина

Педагогічний колектив ліцею упродовж року проводив роботу, спрямовану на розвиток в учнів інтересу до знань та формування творчої особистості через:

- використання інформаційних технологій, методу проектів, моделювання педагогічних ситуацій;

-виховання компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві;

-поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;

- формування в учнів стійких мотиваційних установок і застосування набутих знань;

-організації самоосвітньої діяльності, науково-дослідницької роботи вчителів;

- впровадження принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», на виконання Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю було затверджено план роботи з обдарованими дітьми, за яким створювалися умови для пошуку, розвитку й педагогічної підтримки талановитих дітей та підлітків,стимулювалося творче самовдосконалення учнів, самореалізація у сучасному суспільстві. Для реалізації шкільної програми з питань роботи зі здібною та обдарованою молоддю в школі створена певна система роботи:щорічно оновлюється банк даних про обдарованих дітей, з варіативної частини виділені додаткові години для підсилення української мови, історії.

Звичайно, пандемія та ситуація з вторгненням рф в Україну внесла свої корективи, тому другий рік поспіль не проводився ІІ етап предметних олімпіад. Та все ж у жовтні відбувся шкільний етап олімпіад з базових дисциплін, в яких взяли участь 64 учні.

Учні школи брали участь у ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика (3-9 класи); XІ Міжнародному мовно-літературному конкурс імені Тараса Шевченка, «Собори наших душ», в обласних конкурсах «За нашу свободу» та конкурсі юних натуралістів в номінаціі “Ландшафтний дизайн”, «Комп’ютерне макетування та верстання», «Розповім про подвиг»

Виховна робота

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом н. р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.

В зв’язку з пандемією, що спричинена поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та впровадженням карантинних обмежувальних заходів, а також, введенням ВС, освітній процес закладу був організований у дистанційній формі з від 11.03.2022 №32-од. Усі заходи протягом року проведені з дотриманням усіх правил соціального дистанціювання.

На виконання Державної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» у закладі сплановано систему заходів різного спрямування із забезпеченням виконання завдань, які є метою сучасного освітнього процесу: формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особисті, готової протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе та оточуючий світ.

Для реалізації згаданої вище Державної Програми був розроблений план виховної роботи закладу освіти та плани виховної роботи класних керівників відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

· Ціннісне ставлення до себе.

· Ціннісне ставлення до сім′ї, родини, людей.

· Ціннісне ставлення до праці.

· Ціннісне ставлення до природи.

· Ціннісне ставлення до мистецтва.

· Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Стрижнем виховного процесу в н. р. є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі працює 11 класних керівників, практичний психолог, шкільний бібліотекар та заступник директора з виховної роботи.

Колектив закладу керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї країни.

Протягом року у виховній роботі закладу суттєво підвищено рівень превентивної роботи, національного та патріотичного виховання, важливим елементом якої є організація виховної роботи відповідно до оновленої системи учнівського самоврядування, яка опирається на положення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Важливим є те, що більшість подій та заходів, що проходять в закладі, висвітлюються на сторінках сайту школи та в соціальній мережі Фейсбук. Це дає можливість систематично інформувати батьків та громадськість про проведену роботу в школі. Адже через карантинні обмеження дана група осіб не могла бути фізично присутня під час їх проведення.

Протягом навчального року було створено та розміщено на вказаних сайтах фотозвіт виховних заходів та відеороликів, зокрема до Дня працівника освіти, святкування Нового року, онлайн-заходи до Дня Матері, онлайн-флешмоби до Дня Соборності, Дня Гідності, Дня рідної мови та інші.

Досить серйозно у закладі розвивається волонтерський рух. Надзвичайно активно долучилися діти, працівники школи та усі небайдужі до участі в акції "Дитяче серденько, живи!", яку щороку організовує благодійний фонд "Серце до серця" з метою збору коштів для закупівлі медичного обладнання дитячим лікарням. Всі кошти надіслані на рахунок благодійного фонду організаторів даної акції. Також проводилась робота та збір коштів для допомоги ЗСУ.

Учні нашого закладу також долучились до благодійної акції "Монетки дітям", ще раз довівши милосердя, небайдужість та активну громадянську позицію.

На початку грудня в закладі проведена акція «Твори добро, бо ти - Людина» до Дня благодійності та Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями.

В переддень Дня Святого Миколая учні та вчителі школи долучились до районної благодійної акції "Святий Миколай, наших захисників привітай!" Багато листівок, малюнків, оберегів та продуктів харчування передано на Схід нашим воїнам.

Поза увагою не залишаються і наші колеги, вчителі-пенсіонери, яких систематично учні закладу відають з професійними святами, Днем народження.

Щотижня класними керівниками проводяться години спілкування та інформування. Також наш заклад освіти постійно долучається до відзначення усіх пам’ятних та знаменних дат та до всіх заходів, що проходять в нашій територіальній громаді.

Зокрема, маємо такі досягнення у районних та обласних конкурсах:

- Всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика: Балєв Юрій – І місце в селищному етапі, ІІІ місце в обласному; Бескровна Таісія – І місце в селищному етапі,

- XІ Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка: І місце – Яковенко Дар’я, Кощаєв Максим

- Конкурс «Собори наших душ»: в номінації «Література»: Імісце Литвиненко Ніна, ІІ місце Буханець Олександра, Балєв Юрій, ІІІ місце – Батуринець Поліна; в номінації «Комп’ютерна графіка»: І місце – Зубань Вікторія та Батуринець Поліна, в номінації «Живопис»: І місце – Скицько Вікторія, Буханець Олександра, ІІІ місце- Зубань Вікторія,Кривозуб Дарина.

До участі в обласному конкурсі «Обєднаймося, браття» в номінації «Література» були відзначені роботи Буханець Олександри, Гузь Анастасії, Кощаєва Максима.

- Конкурс «Новорічна композиція»:в номінації «Стилізова ялинка»: Бондар Кіріл – ІІІ місце, Буханець Олександра – ІІ місце, Ковальчук В’ячеслав – І місце, ІІ місце в обласному етапі,в номінації «Новорічна композиція»: Батуринець Поліна – ІІ місце, в номінації «Новорічний вінок»: Пільтієнко Лілія – ІІ місце.

В обласному конкурсі «Компютерна графіка» учні посіли такі місця : ІІ місце – Бескровна Вероніка, Гаркуша Віолетта, ІІІ місце – Зубань Вікторія, Федорова Аріна, Михайлова Діана.

- Обласний конкурс «Я, родина,Україна» : ІІ місце – Маловік Микита.

- Обласний конкурс «Вишиванка – серце України, зіткане з любові» в номінації «Есе» : ІІІ місце – Маловік Ніка

В рамках проведення обласного фестивалю «Джура - 22» від закладу освіти було залучено три рої різної вікової категорії. В рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було представлено звіт про роботу рою "Соколята" (молодша вікова група) та «Нескорені». За підсумками обласного фестивалю отримали призові місця: - рій "Соколята" - ІІ місце у конкурсі "Відун";- рій "Нескорені" - ІІІ місце у звіті роїв, ІІІ місце у відбірковому етапі конкурсу "Відун";- рій "Січове братство" - І місце у конкурсі "Відун", ІІІ місце у конкурсі "Рятівник".

До Дня Соборності України учні нашого закладу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі патріотичного фото «Україна – це ми!»

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було проведено здобувачі освіти активно прийняли участь у селищній акції «Ми за мир, ми проти війни», творчому онлайн-марафоні «А ми тую червону калину підіймемо…», творчому проекті «Війна очима дітей», обласному челенджі «Лист солдату, що боронить Україну».Через платформу «Привіт, воїне!» відправлено листи та малюнки (акція «Напиши листа на передову»).

Рій «Січове братство» - активний учасник третього етапу Всеукраїнської онлайн-вікторини «Відун» у рамках заходів Всеукраїнської дитячо-юнацькоївійськово –патріотичної гри «Сокіл» ( «Джура»).

В рамках спортивно-оздоровчої кампанії учні Чаплинського ліцею активно приймали участь в онлайн-марафоні «Рух – це здорово» та проєкті «Будь активним заради миру».

Протягом навчального року здобувачі освіти нашого ліцею приймали активну участь у різноманітних обласних челенджах та проектах «Разом у майбутнє», «Після Перемоги», «Ми за безпечне майбутнє», «Ми різні, але рівні й рідні!», віртуальному флешмобі «Козацькі розваги», фоточеленджі «Долі, опалі війною».

Класними керівниками систематично проводяться бесіди з БЖД «Використання піротехнічних засобів», «Правила безпечної поведінки на канікулах», «Маму й тата я люблю і здоров’я бережу» та інші.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху восени в закладі проведено єдиний національний урок "Безпечна країна". Метою даного заходу є попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

З метою організації превентивного виховання з учнями 9 - 11 класів проведено бесіду на тему "Права та обов'язки учня. Булінг. Недопущення вчинення насильства в сім'ї, його форми, відповідальність за вчинення". Для учнів школи постійно проводяться інформативні бесіди щодо стану злочинності серед неповнолітніх осіб в територіальній громаді. До превентивної роботи були залучені і працівники відділу ювенальної превенції з профілактичною бесідою «Відповідальність неповнолітніх».

Педагогічний, технічний та учнівський колективи школи постійно дбають про чистоту та комфорт в приміщенні закладу та біля нього. У жовтні проведено загальношкільну акцію по благоустрою території біля закладу. У травні силами педагогічного колективу впорядкована уся територія біля нашого закладу освіти.

Забезпечення організації харчування

Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації якого у роботі закладу освіти надається великого значення. Харчуванням охоплено дітей, що становить %, з них:

- учнів пільгових категорiй, якi мають право на безкоштовне харчування вiдповiдно до чинного законодавства України та вiдповiдних рiшень районної ради (вартість харчодня грн.);

- для учнів початкової школи (1-4 кл.) передбачене гаряче харчування на суму грн., з яких грн. за рахунок міського бюджету та грн. спонсорські кошти батьків;

- для учнів 5-11 класів грн. – спонсорські кошти батьків.

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.

Шкільним автобусом здійснюється підвіз 25 учнів та 1 вчитель.

Господарська діяльність

Видатки на утримання Чаплинський ліцей у 2021 - 2022 н. році
Надходження коштів із загального фонду бюджету
2111 Заробітна плата 525 753,32
2120 Нарахування на оплату праці 132 080,57
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 12 713,66
вода 811,16
шкільні журнали-
канцтовари 235,00
принтер 5 910,00
деззасоби та товари для профілактики COVID-19
електрорушники, водонагрівач
миючі засоби 2 066,00
господарчі товари, фарба, штукатурка, матеріали для ремонту
ПММ для бензокос 461,50
товари для ремонту трубопроводу
новорічні подарунки 3 230,00
2230 Продукти харчування 32 794,51
2240 Оплата послуг (крім комунальних) 34 055,58
зв’язок (інтернет) 3 600,00
охоронна система 5 010,90
медогляд 367,20
обслуговування програми "Курс Школа" 1 300,00
виготовлення атестатів
заправка картриджів 150,00
дератизація
лабораторне дослідження питної води
атестація кухарів 2 725,80
ШРП 3 059,18
перевірка заземлення
перезарядка вогнегасників 702,50
ремонт коректора, модему, газ.лічильника 5 980,00
поточний ремонт котлів 11 160,00
2250 Видатки на відрядження 300,00
2272 Оплата водопостачання та водовідведення 2 681,44
2273 Оплата електроенергії 81 922,77
2274 Оплата природного газу 503 712,14
2281 Дослідження і розробки,окремі заходи розвитку по реалізації держ.регіон.програм
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 460,00
навчання по системі газопостачання 460,00
2800 Інші поточні видатки 1 936,42
перереєстрація установи 680,00
екологічний 1 256,42
Всього 1 328 410,41
Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 2 030,09
вода школа 2 030,09
2230 Продукти харчування 59 195,66
школа 59 195,66
Всього 61 225,75
надходження коштів 56 450,00
1-4 кл. 18 450,00
5-11 кл. 38 000,00
Благодійні внески, гранти та дарунки
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 0,00
ігрові набори Лєго
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 21 458,43
підручники 21 458,43
автобус
Всього 21 458,43
Разом видатки 1 411 094,59

У 2021 році встановлено нову котельню,замінено всю систему тепломережі.

За рахунок спонсорської допомоги батьків та вчителів було придбано фарбу ,електропроводку,лампочки,крани, змішувачі та інше. Учителі продовжили роботу по оновленню стендів у кабінетах та коридорах.

Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно –епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридори, фойє школи поступово поповнюються новими сучасними стендами. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності школи є чітке, конкретне планування освітнього процесу школи. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.

Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

-забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-формування конкурентоспроможного випускника закладу освіти в умовах глобалізації освітнього простору;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку закладу освіти. Переконана, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчих здобутків. Слава Україні! Героям Слава! Україна переможе супостата !!!

ЗВІТ директора за 2020-2021 навчальний рік

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.


Загальна інформація про школу.

Комунальний заклад «Чаплинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» є комунальною власністю Юр′ївської селищної ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1978.

Проєктна потужність школи – 320 учнів

Ліцензований обсяг школи- 270 учнів

У 2020 – 2021 навчальному році працювало 15 педагогічних працівників та 8 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 109 учнів.

У 2020 – 2021 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до статуту навчального закладу.

Стан і розвиток шкільної мережі

Педагогічним колективом школи проведено відповідну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. Станом на 01 вересня 2020 року в школі було відкрито 11 класів, кількість учнів становила 110. Середня наповнюваність учнів у класах складала 11 учнів, що майже не відрізняється від показника попереднього навчального року. Протягом 2020-2021 навчального року із школи вибуло – 2 учнів, прибуло – 1 учень. Мова навчання – українська.

Охоплення профільним навчанням – 15 учнів.

У 2020- 2021 навчальному році школа працювала за філологічним профілем.

У школі здійснюється рання діагностика щодо виявлення нахилів і здібностей учнів з метою вибору профілізації.

Ми прагнемо, щоб атмосфера у нас була домашня; предмети – різносторонні; діти – натхненні; спілкування – дружелюбне;здоров’я дітей – міцніюче; харчування – якісне; система виховання – відповідальна; оцінки – особистісне зростання; результат: універсальна цікава особистість.

Виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про освіту» ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту»

На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства». Всі діти ,які проживають на території обслуговування закладу освіти, охоплені навчанням.

Виконання ст.10 Конституції України, Закону України про мову

Реалізовані практичні заходи щодо впровадження в школі мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. В школі поступово й неухильно ведеться робота щодо виконання Закону України про мову : освітній процес здійснюється українською, вивчення української мови є обов’язковим; учнів, що не вивчають українську мову, в школі немає;

державною мовою проводяться засідання педагогічних рад, збори колективу, виробничі наради, семінари тощо. Діловодство і ведення документації, взаємовідносини з державними громадськими органами також відбуваються українською мовою;

результати ведення вчителями та учнями дослідницьких та творчих робіт (педагогічні ярмарки тощо) оформлюються українською мовою;

тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою;

Викладання всіх предметів з 1 до 11 класу – українською мовою, ведення документації ведеться державною мовою – українською.

Учні закладу брали участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, імені Т. Г. Шевченка, олімпіадах з української мови та літератури (результати додаються). У лютому проведений тиждень української мови та літератури, «З метою поглибленого ознайомлення учнів із лексикою, фонетикою, синтаксисом, української мови в школі проводяться наступні заходи:

тематичні виставки у шкільній бібліотеці;

уроки-ігри;

лінгвістичні ігри;

мовні турніри знавців рідної мови «Найрозумніший»

інтелектуальні філологічні ігри;

круглі столи.

Отже, в школі робота з дотримання Закону України про мову .

Кадрове забезпечення

У 2020 – 2021 навчальному році в школі працювало 15 учителів.

Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами. Педагогічні працівники мають:

а) кваліфікаційні категорії:

«Спеціаліст вищої категорії» – 8 ;

Спеціаліст І категорії» – 1 ;

«Спеціаліст ІІ категорії» – 1 ;

«Спеціаліст» – 5.

б) педагогічні звання:

«Вчитель – методист» - 3, «Старший вчитель» – 4 особи.

в) за освітою:

вища – 13, бакалавр – 2, заочники – 1

Кількісний склад працівників школи

Усього педагогічних працівників 16
З них:
· учителів 15
· практичних психологів 1
· педагогів-організаторів 1
Усього обслуговувального персоналу 9
Усього працівників 26
З них працює за сумісництвом 1

Вік членівпедагогічного колективу

Вік педагогічних працівників
до 30 років 31–40 років 41–50 років 51–55 років Більше55років
Кількість педагогічних працівників 4 3 4 3 2

Орієнтовна формадля внесення даних
про педагогічний стажпрацівників

Педагогічний стаж працівників
до 3років понад 3роки понад 10років понад 20років понад 30років понад 40років понад 50років
Кількість педагогічних працівників 2 3 4 6 1 - -

Збереження здоров’я учасників освітнього процесу

дні здоров’я;

профілактичні огляди учнів і вчителів;

якісне харчування в шкільній їдальні;

використання в школі якісної води;

спортивні змагання з різних видів спорту;

профілактичні лекції сестри медичної.

ЗВІТ

про підсумки роботи КЗ «Чаплинська ЗОШ» ЮСР за 2020-2021 навчальний рік.

В школі навчалося 109 учнів. Протягом навчального року із закладу вибуло 2 учні (Кочубей Едуард, Кочубей Дар’я, прибула 1 учениця (Добнич Яна).Протягом року заклад освіти працював у звичному режимі (І півріччя). У ІІ семестрі звичний режим роботи чергувався з дистанційним навчанням (18- 22 січня, 12-31 березня, 21-30 квітня). Навчальний рік закінчився для учнів 1-10 класів 4 червня, для учнів 11 класу – 8 червня).. Навчальні програми, плани, практичний та лабораторний мінімум з усіх предметів виконані на 100%.

Підсумки навчальної діяльності за рік наступні

Класи рівні 4 5 6 7 8 9 10 11 Пошколі
к-сть % к-сть % к-сть % к-сть % к-сть % к-сть % к-сть % к-сть % к-сть %
Високий 0 0 1 7,1 2 12,5 0 0 1 11,1 0 0 0 0 2 22,2 6 7,5
Достатній 2 25 5 35,7 4 25 4 33,3 3 33,3 4 50 1 16,6 1 11,1 24 30
Якіснийпоказник 2 25 6 42,8 6 37,5 4 33,3 4 44,4 4 50 1 16,6 3 33,3 30 37,5
Середній 4 75 8 57,2 9 56,2 7 58,3 4 44,4 4 50 5 83,4 6 66,7 47 58,8
Початковий - - - - 1 6,3 1 8,4 1 11,1 - - - - - - 3 3,7
Всьогоучнів 6 14 16 12 9 8 6 9 109
% відвідування 83,4 87,5 87 91,5 87 82 85,6 90 90.8

Випускниця 11 класу Васецька Яна буде нагородження золотою медаллю «За втсокі досягнення у навчанні»

Початковий рівень з української мови, алгебри та геометрії мають учні Клименко Вікторія (8 клас), Клименко Сергій (7 клас), Чорний Віталій (6 клас). Вчителями складені індивідуальні плани роботи з цими учнями з вказаних предметів.

Учні початкових класах взяли участь у VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок»:

- українська мова – 7 учнів

- математика – 7 учнів

- Я досліджую світ – 10 учнів

Курси підвищення кваліфікації при ДАНО пройшли вчителі:

Муріна М.В. – вчителі хімії

Балясна А.О. – вчителі математики та інформатики

Салко І.В. – шкільні бібліотекарі

Пасічна Л.М. – заступники директорів з НВР, курси вчителів історії, правознавства, громадянської освіти

Маловік С.В. – заступники директорів з виховної роботи

Свиріденкова Е.. – курси педагогів-організаторів

Маловік С.В., Свиріденкова Е.Г.: «Кібербулінг: психологічні засоби захисту та протидії»

Онлайн курси пройшли педагогічні працівники:

Пазюк І.М. «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» (для практичних психологів)

Вчитель зарубіжної літератури Балєва Н.Ю. підготувала методичну розробку «Використання інтерактивних та мультимедійних технологій на уроках зарубіжної літературита в позаурочній роботі в системі особистісно орієнтованого навчання», яка була схвалена науково-методичною радою Дніпровської академії неперервної освіти.

Заступник директора школи з виховної роботи взяла участь у Всеукраїнському форумі «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насильству в освітніх закладах»

Атестацію пройшли педагогічні працівники:

Балєва Наталія Юріївна, вчитель зарубіжної літератури та російської мови (підтвердження раніше присвоєної категорії «спеціаліст вищої категорії», присвоєння звання «учитель-методист»;

Тарасова Тетяна Петрівна, вчитель української мови та літератури (підтвердження раніше присвоєних кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «»учитель-методист»);

Балясна Антоніна Олексіївна, вчитель математики та інформатики (підтвердження раніше присвоєних кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший учитель»

Атестацію на відповідність займаній посаді пройшли директор Балєва Н.Ю., заступник з НВР Пасічна Л.М., заступник з ВР Маловік С.В.

В закладі проведено п’ять засідань педагогічної ради за темами:

« Дорога у 5 клас: особливості, труднощі, проблеми у наступності»
«Адаптація першокласників до навчання у школі:маленькі секрети важливого досвіду»
«Соціалізація учнів в сучасному освітньому просторі як важливого фактора формування соціально активної особистості»
«Нові інструменти дистанційного навчання: труднощі, проблеми, інноваційний досвід »
«Діяльність педагогічного колективу щодо практичного втілення інноваційних ідей, проведення психологічних, педагогічних та моніторингових досліджень, їх результативність».
9 учнів 11 класу (100%) складали ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України.

Аналіз виховної роботи в Чаплинській ЗОШ

Відповідно до плану роботи навчального закладу педагогічний колектив протягом 2020-2021 навчального року створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу. Проблемною темою навчального закладу було:

Забезпечення якості освіти шляхом формування ключових компетентностей учасників навчально-виховного процесу. Роботу було спрямовано на створення умов для самореалізації всіх учасників навчально-виховного процесу. Колектив закладу ставив перед собою такі завдання виховної роботи:

Ø Створення умов для творчої самореалізації кожного учня через участь і різноманітних формах роботи відповідно до їх запитів, здібностей, потреб.

Ø Забезпечення належної педагогічної підтримки учнівського самоврядування.

Ø Пошук ефективних форм роботи з батьками.

Формування високих моральних якостей, культури поведінки, свідомої дисципліни, національної свідомості.

Під час рішення цих завдань педагогічний колектив спирався на нормативні документи:

- Закон України «Про охоронудитинства»;

- Закон України «Про освіту»,

- Закон України «Про загальнусереднюосвіту»,

- Закон України «Про запобігання та протидіюдомашньомунасильству»;

- Наказ МОН №641 від 16.06.2015 року « Про методичні рекомендації щодо Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді»

- Закон України від 21 січня 2010 року № 1824 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв";

- Наказ МОН від 25.12.2006 № 844 «Про вжиття додаткових заходів щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми»;

- Наказ МОН від 23.08.2006 № 631 «Про вжиття вичерпних заходів, спрямованих на дотримання законодавства, щодо захисту прав неповнолітніх»;

- Порядок розгляду звернення та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми абор еальної загрози його вчинення", затверджений спільним наказом Міністерства освіти і науки України, МВС України, Міністерства охорони здоров'я України, Державним комітетом України у справах сім'ї та молоді від 16.01.04 № 5/34/24/11;

- Наказ від 31.10.2011 № 1243 "Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України";

- Наказ від 11.06.2012 № 677 "Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності у суспільстві";

- ПОСТАНОВА КМУ від 24 лютого 2016 р. № 111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року»

- ПОСТАНОВА КМУ від 11 квітня 2018 р. № 273 «Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року»

- Комплексна программа профілактики правопорушень на 2016-2020 роки

- РОЗПОРЯДЖЕННЯ КМУ від 28 серпня 2013 р. № 735-р «Про схвалення Стратегі їдержавної політики щодо наркотиків на період до 2020 року»

-Загальнодержавна цільова соціальна программа протидії ВІЛ-інфекції/СНІД у

- Лист МОН України № 1/9-413 від 27.07.2017 "Про деякі питання щодо організації виховної роботи»

Колектив Чаплинської ЗОШ ставив собі за мету–виховувати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинену особистість, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закон.

Увага педагогів навчального закладу приділялася вихованню гармонійної особистості, чуйності, людяності, терпимості і небайдужості; сприяння формуванню навичок толерантної поведінки, поваги до своїх батьків;поглиблення знань учнів про права дитини; виховання любові і поваги до рідної землі, сприяти розумінню необхідності захищати і берегти навколишнє середовище.

Підсумками організації виховної роботи щодо профілактики протиправних дій та правового виховання серед здобувачів освіти ЗЗСО І-ІІІ ступенів у 2020/2021 н.р. стало:

На внутрішньому обліку узакладі на 2020-2021 навчальному році не перебуває жодної особи. Але на території, прилеглій до навчального закладу мешкають двоє сімей, де склалися складні життєві обставини, в яких виховуються 6 дітей.

Протягом 2020 -2021 н.р. з дітьми та батьками проводилася робота щодо профілактики протиправних дій, правопорушень, безпритульності дітей. Сім’ї з усіх видів обліку систематично відвідувалися комісією у складі: заступника директора з виховної роботи, класного керівника та батьківської громадськості для здійснення контролю за умовами сімейного утримання дітей, вивчення мікроклімату сімей, оточення дітей, вивчення дозвілля дітей, проведення профілактичних бесід, надання необхідних консультацій. Під час відвідань були проведені індивідуальні бесіди з роз’ясненням основних положень Закону України «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», надано рекомендації з виховання дітей, запропоновано додаткову психолого – педагогічну допомогу.

Протягом 2020-2021 н.р. класні керівники проводили профілактичні бесіди з учнями щодо попередження правопорушень, проводили аналіз змістовності дозвілля учнів. Протягом навчального року не було приводу до звернень у ССД і ВКМСД.

За визначений термін було проведено таку роботу:

-5 – 11 класи – тренінг з профілактики тютюнокуріння;

- 7 – 11 класи - тренінг з профілактики алкоголізму «Про вино і його провину»;

- 7 -11 класи – тренінг з профілактики наркоманії « Шлях у безодню»;

- відеолекторій « ВІЛ проти людства і людяності», «Туберкульоз і саркома Капоші, як наслідки вживання наркотиків і захворювання на СНІД»;

- місячник з правового виховання, під час якого здобувачі освіти брали участь у квесті «Феміда про дітей та підлітків» (8-10 кл), конкурсі есе «Маю право», виховні години «Конституція про нас», «Що важливіше, хочу чи потрібно?»«Єдність та відмінність права та моралі», Формування правової культури особистості на засадах духовності», «Я – це я», « Шкідливий вплив на дітей та підлітків через мережу Інтернет», з метою запобігання суїцидальної поведінки проведено перегляд відеоролика «Станція призначення – життя», серед учнів 7 – 11 класів проведено анкету думок «Закон і я».

Правовому вихованню та профілактиці правопорушень сприяли вивчення і дотримання вимог законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів.

Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу учнів, головною метою якого є набуття молодими громадянами готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина України. Тому у 2020 – 2021 н.р. були проведені День Гідності і Свободи (єдина виховна година «Єдина, незалежна держава»), День пам’яті жертв Голодомору,година пам’яті «Біль душі і пам’ять серця», розважальна програма «Святий Миколай крокує Україною», розважальна програма «Козацький гарт» до Дня збройних сил України, інтегрована-гра-вікторина «Любіть Україну!»,виставка малюнків до дня Соборності України «Україно моя!», Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, акція «Запали свічку», День пам’яті героїв Крут, година спілкування«Символ українського героїзму: бій під Крутами», Тиждень української літератури, Всесвітній День рідної мови, виховні години "Прийди до серця, Україно", Днівшанування пам’яті і творчості Т.Г.Шевченка, тематична виставка «Герої нашої часу», Уроки пам’яті «Біль Чорнобиля з роками не згасає»,участь у дитячо-юнацької військово-патріотичної грі «Сокіл» («Джура»), День пам’яті і примирення (мітинг «Не загасити пам’яті вогонь»,конкурс малюнків на «За мир в усьому світі»), День Матері звиставкою малюнків та фотосвітлин «Моя найкраща в світі мама!», Свято до дня вишиванки «Вишиванка моя, мов долі моєї цвіт»,День Європи (створення колажу «Україна – європейська держава», віртуальна подорож по столицям європейських країн, виховна година «Ми – центр Європи»). Постійно працював музейний куточок «Краєзнавча Світлиця», у якому проводилися тематичні екскурсії, спрямовані на формування у дітей любові до рідного краю.

Достатньо уваги приділялося формуванню у здобувачів освіти екологічних і здоров’язбережувальнихкомпетентностей. У цьому напрямку проводилася така робота: День навколишнього середовища «Хай квітує наша земля», «Мандрівка до королівства "Бувай здоровий", «Декада боротьби зі СНІДом»,Спортивно-ігрова програма «Естафета здоров’я», екологічні десанти, «Олімпійський тиждень».

У сучасних умовах, на інноваційно-технічному етапі формування системи освіти, сформовані нові стратегічні цілі і визначені тенденції оновлення змісту освіти і виховання. Тому виховна робота в нашому навчальному закладі – цеспеціальноорганізованийпроцесформування і прийняття гуманних, соціально сприйнятливих цінностей і зразків громадянського виховання.

Чаплинська ЗОШ є другим домом для дітей, в якому добре, комфортно і цікаво кожній дитині.На основі співпраці трьох складових: «вчителі – учні – батьки» у закладі організовано демократичний уклад життєдіяльності.Колектив педагогів постійно перебуває у творчому пошуку засобів і форм педагогічної підтримки процесу розвитку і саморозвитку особистості, її самопізнання і самовизначення.Окремими класними керівниками впроваджуються інноваційні виховні технології, а саме: «Учнівське самоврядування, суть: розвиток творчої особистості шляхом залучення учнів до управління школи через колективну творчу діяльність», «Особистісно орієнтований розвиток інтелектуальних і творчих здібностей».

Успіх спільної діяльності педагогів і батьків великою мірою залежить від глибокого знання вчителем учнів, їхніх родин й тому практикується детальне знайомство з родинами за програмою вивчення сім’ї.Саме за результатами вивчення сім’ї складається соціальний паспорт школи.

Одним із найважливіших завдань соціально орієнтованої держави є сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його потреб та виконання обов’язків, передбачених Законом України «Про охорону дитинства», Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини.

Колектив навчального закладу виконує закон України “Про охорону дитинства”, національну програму “Діти України”, цільову комплексну програму “Дитинство”.

Особливу увагу приділяли роботі з попередження шкільного булінгу. Дуже небезпечним та поширеним стало явище цькування в українських школах. За даними соціологічних опитувань 25% школярів зазнавали цькувань,67 % дітей були жертвами, кривдниками або свідками булінгу, 48 % дітей нікому не розповіли про пережите.

Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями школи, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю.

Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх.З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально-правового виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування.Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові).

Головною метою державної політики у сфері профілактики дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни.Проблеми поліпшення умов навчання учасників освітньогопроцесу, попередження їх травматизму стають надалі все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях. Протягом року значна увага приділялась заходам з попередження дитячого травматизму.

Усю виховну роботу коллектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним коллективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році.

Важливим аспектом організації виховної діяльності закладу є робота з обдарованими учнями.

Створення умов для розвитку обдарованих дітей сягає за межі навчального закладу. Налагоджено тісну співпрацю із КЗПО «Центр позашкільної освіти» ДОР.

У закладі наявний банк обдарованих дітей, проводиться моніторингова діяльність з метою порівняння результатів щодо динаміки рівня вихованості учнів, їх участі у шкільних та позашкільних заходах, результатів участі в конкурсах.

За результатами моніторингу активності класних колективів у житті закладу за звітний період найактивнішими визнані класи:1,2, 3, 5, 6, 7,9,11.

Фізкультурно-масова робота в школі невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивних секцій. Традиційно і в цьому році працювала секція з волейболу.

У 2020-2021 році в Чаплинській ЗОШ з цікавістю проводилися змагання «Веселі старти» для учнів 5-6 класів, а також змагання з волейболу серед учнів 5 та 11 класів.

Разов з вчителем фізики Муріною М.В. було проведено фізико-фізкультурне змагання між учнями 8-9 класів. Шкільний рій «Січове братство» прийняв участь у першому етапі районного військово-патріотичного змагання «Джура».

Хотілось би особливо відзначити дітей із високим рівнем фізичної підготовки та великою активністю у різноманітних змаганнях та іграх. Учень 5 класу Литвиненко Микола, учні 6 класу Кісіль Олександр, Ільков Ілля, учні 7 класу Андрикевич Іван та Петлак Євген, учні 8 класу Бескровний Ярослав та Друзь Кирил, учениці 9 класу Литвиненко Ніна та Чорна Катерина. Відзначились також учні 10-11 класів, Кісіль Микола, Микитченко Євген, Льговський Роман, Веретяк Наталія, Чорний Олександр та Кочубей Владислав.

Фізкультурно-оздоровча робота в системі фізичного виховання – це перш за все проведення «Днів здоров’я», оздоровчі заходи в режимі навчального дня (постійно проводять вчителі фізкультхвилинки, фізкультпаузи, рухливі ігри на перервах).

Попередження травматизму – одне з найважливіших завдань фізкультурно-оздоровчої роботи в школі. Цьому сприяє висока дисципліна на уроках, дотримання правил безпеки життєдіяльності, проведення планових та позапланових інстуктажів, інструкцій.

В нашій школі тісно переплітається спортивно-масова робота з військово-патріотичною. В жовтні місяці було проведено військово-патріотичні ігри приурочені дню Захисника України.

Визначну роль приділяє педколектив школи пропагандистській роботі серед батьків.

У досягненні високих результатів у спортивній, фізкультурно-оздоровчій та виховній роботі велику роль відіграє наявність і відповідність матеріальної бази. В Чаплинській школі обладнано та оснащено спортивний майданчик, футбольне поле, а також бігові доріжки на 30, 60 метрів. У наявності є і максимально використовується спортивний зал.

Медичний контроль у школі теж на належному рівні. Учні 1-11 класів проходять щорічно медичні огляди згідно плану лікарні. Медичну допомогу учням і працівникам школи кваліфіковано надає сестра медична. У школі обладнано та оснащено до відповідних норм медичний кабінет. Вчитель здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, навантаженням на учнів під час проведення уроків фізичної культури.

За фізичним вихованням у навчальному закладі постійно ведеться контроль із боку адміністрації, надається фахова допомога. В річному плані роботи школи у розділі «Фізичне виховання» плануються заходи оздоровчої та спортивно-масової роботи, за виконанням якої здійснюється перевірка. Періодично проводяться наради з питань фізичного виховання.

Всі заходи були проведені з дотримання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Керуючись основними положеннями і вимогами до організації виховного процесу в 2021-2022 на­вчальному році ставимо такі виховні завдання:

- прищеплювати учням любов до навчання, створювати умови для засвоєння навчальних програм i розвитку творчих здiбностей;

- пiдтримувати позитивний мiкроклiмат в колективi та групах, на уроках i в позаурочному спiлкуваннi;

- виховувати турботливе ставлення одне до одного, до батькiв, учителiв, молодших за вiком i людей похилого вiку; формувати найкращі моральнiякостi;

- надавати квалiфiковану допомогу батькам у питаннях виховання в дiтях кращих людських якостей i подолання негативних звичок i рис характеру;

- прищеплювати учням загальноприйнятi етичнi норми в поведiнцi та спiлкуваннi;

- виховувати творчi здiбностi, пiдтримувати iнiцiативнi, органiзаторськi здiбностi та естетичнi нахили в дiтей.

Інформація

про досягнення здобувачів освіти комунального закладу

«Чаплинська ЗОШ І –ІІІ ступенів» у 2020-2021 н.р.

Переможці та призери районних та обласних конкурсів

№ з/п Назва конкурсу Прізвище та ім’я учня клас Рівень, місце
1 XІ Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка Вчитель: Тарасова Т.П. Буханець Олександра 6
Веретяк Наталія 10
Рубан Вікторія 11
2 Всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика Вчитель: Тарасова Т.П. Скицько Вікторія 10
Васецька Яна 11 районний І місце
3 Всеукраїнський конкурс "Будьмо гідними!" Вчитель:Пасічна Л.М. Учні 11 класу Васецька Яна 11 Всеукраїнський ІІ місце
4 Обласна вікторина, присвячена історії боротьби українського народу за ідентичність та державність «Від часів Київської Русі до сьогодення» Вчитель:Пасічна Л.М. Учні 11 класу 11 ІІІ місце (обласний)
5 Конкурс малюнків «Життю радіти – коронавірусом не хворіти» Вчитель: Салко І.В. Черватюк Діана Гузь Анастасія Дейнека Валентин Рудакова Катерина Бондар Олександра 8 9 9 9 11
6 Обласний конкурс «Новорічна композиція» Вчителі:Салко І.В., Пазюк І.М., Буханець А.О.. Друзь О.В. Бондар Олександра Батуринець Поліна Колективна робота Колективна робота Колективна робота Колективна робота 11 5 1 2 3 5 І м (р) ІІІ м (р), ІІІм(о) ІІ м (р) ІІІ м (р) ІІІ м (р) І м (р)
7 Обласний конкурс «Собори наших душ» Вчителі: Тарасова Т.П., Балясна А.О., Салко І.В., Буханець А.О., Пазюк І.М., Свиріденкова Е.Г. Номінація «Проза»: Кривозуб Олександр Кривозуб Дарина Дейнека Валентин Васецька Яна Номінація «Комп’ютерна графіка»: Батуринець Поліна Буханець Олександра Петлак Євген Номінація «Живопис»: Хоменко Єгор Дворніченко Софія Федорова Ангеліна Троценко Інна Черватюк Діана 6 9 9 11 5 6 7 1 2 2 4 8 районний ІІ місце ІІ місце ІІ місце ІІІ місце ІІІ місце І місце ІІ місце ІІІ місце І місце ІІІ місце
8 Обласний конкурс комп’ютерного макетування та верстання (номінація «Фото») Вчителі: Пазюк І.М., Буханець А.О.,Друзь О.В., Балясна А.О. Михайлова Діана Пільтієнко Олександра Хоменко Єгор Федорова Аріна Друзь Матвій Федорова Ангеліна Сухиня Владислав Батуринець Поліна Буханець Олександра Андрикевич Іван Балєв Юрій Черватюк Діана Бондар Олександра Рубан Вікторія 1 1 1 1 2 2 3 5 6 7 8 8 11 11 І(обласний) ІІ (обласний) І(обласний) ІІІ (обласний) І (обласний) ІІ (обласний)
9 Всеукраїнська акція "Годівничка" та акції #Щедрий вівторок.#Уроки_доброти Вчитель:ПазюкІ.М. Учні 1 класу 1
10 Загально державна акція «Нагодуй птахів взимку» Вчитель:Пазюк І.М. Учні 1 класу 1
11 Обласний конкурс «Мирний космос» Номінація " Міфи про походження назв планет" Вчитель Муріна М.В. Батуринець Поліна 5
12 Районний конкурс малюнків «Пожежі краще запобігти!» Вчитель:Салко І.В. Бондар Олександра Литвиненко Ніна Рудакова Катерина Гузь Катерина Гаркуша Віолетта Чорна Катерина Кривозуб Дарина Черватюк Діана Ломоносова Владислава Друзь Олексій 11 9 9 9 9 9 9 8 6 3 ІІІ (районний) ІІІ (районний) ІІ (районний)
13 Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» Вчителі:Пазюк І.М., Буханець А.О., Шарандо С.І., Кісіль О.В. Учні 1 класу Учні 2 класу Учні 5 класу Кісіль Олександр 1 2 5 6
14 Історичний брейн-ринг «Що? Де? Коли?», який проводив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого міста Харків у форматі відео конференції Вчитель: Пасічна Л.М. Команда «Моноліт»: Васецька Яна – капітан Сятиня Святослав Бондар Олександра Радіонов Віталій Рубан Вікторія Ткаченко Вікторія 11 11 11 11 11 11 Сертифікат переможця за зайняте І місце (кожному учаснику:папки випускника, футболки з логотипом Національного університету імені Ярослава Мудрого та солодощі)
15 Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на космічну тематику “Moosphere” SpaceArtChallendg Вчитель: Муріна М.В. Батуринець Поліна 5
16 Обласний конкурс юних журналістів «Юнтелепрес» Вчителі: Тарасова Т.П. Балясна А.О. Маловік С.В. В номінації «Текст для ЗМІ»: Литвиненко Ніна В номінації фото: Батуринець Поліна Веретяк Наталія В номінації відео: Рущак Владислава 9 5 10 7 І (обласний)
17 Обласний конкурс екскурсійних відеомаршрутів «Мандруючи Європою» Вчитель: Пасічна Л.М. Васецька Вероніка 7 ІІ (обласний)
18 Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»): конкурс «Відун» Вчитель: Пасічна Л.М. Команда «Січове братство» 8-10 ІІ (районний)
19 Обласна туристсько-краєзнавча просвітницька акція «Краса природи надихає» Вчителі:Буханець А.О. Маловік С.В. Колективна робота Батуринець Поліна 2 5 ІІІ (обласний)
20 Обласний конкурс малюнків «Я, родина, Україна!» Вчителі: Маловік С.В., Салко І.В. Рубан Вікторія Бондар Олександра Льговський Роман Литвиненко Ніна Чорна Катерина Гаркуша Віолетта Гузь Анастасія Кривозуб Дарина Черватюк Діана Зубань Вікторія Буханець Олександра 11 11 11 9 9 9 9 9 8 7 6
21 Обласний конкурс «Вишиванка – серце України, зіткане з любові» Вчителі: Маловік С.В., Друзь О.В., Тарасова Т.П., Буханець А.О. Маловік Ніка Друзь Олексій Учнів 6 класу Учні 2 класу 3 3
22 Обласний дитячо-юнацький фестиваль «Z-ефір» Вчитель: Буханець А.О. Федорова Ангеліна Колектив «Чомучки» 2 2

Участь у Всеукраїнських предметних конкурсах (батьківські кошти)

№ з/п Предмет вчитель К-сть учасників
1 «Бебрас» Балясна А.О. 17
2 «Гринвіч» Маловік С.В. 35
3 «Соняшник» Тарасова Т.П., Михайлова Ю.І. 55
4 «Геліантус» Кісіль О.В. 25
5 «Левеня» Муріна М.В. 6
6 «Лелека» Пасічна Л.М. 10

Участь у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах

№ з/п Назва вчитель К-стьучасників
1 ІХ Всеукраїнська інтернет-олімпіада із зарубіжної літератури «На Урок» (Весна-2021) Балєва Н.Ю. 31
2 Олімпіада з українськоїмови «Всеосвіта – весна -2021» Буханець А.О. 7
3 Олімпіада з українськоїмови «На урок» Буханець А.О. 2
4 Шкільна всеукраїнська дистанційна олімпіада «Всеосвіта Весна - 2021» Пазюк І.М. 9

Участь у челенджах та проектах

№ з/п Назва челенджу, проекту Учасники Примітка
1 Челендж «Спортивний колектив» Вчителі школи Вчителі школи
2 Челендж «День натураліста» Учні 1-9 класів
3 Челендж від UNICEF«#здоровотанцюю» Вчителі:Пазюк І.М., Друзь О.В., Буханець А.О. Учні 1-3 класів 1 та 2 класи отримали подарунки та грамоти від організаторів челенджу
4 Обласний конкурс «Наші герої»: Проекти: - - "Наш герой - Скалозуб Артем" - - «Мій тато - герой» - - «Шляхами героїв» вірш-подяка В Вчителі:Пасічна Л.М., Тарасова Т.П.,Муріна М.В., Маловік С.В. Колектив учнів 7 класу Гузь Анастасія Литвиненко Ніна Яковенко Дар’я ІІ місце
5 ⠀Флешмоб від #HeForSheUkraine Міжнародна акція «16 днів проти насильства» #UNFPAUkraine#EndGBV#ENDviolence#LaStrada#LaStradaUkraine#ЛаСтрада#ЛаСтрадаУкраїна Вчитель:Пазюк І.М. Учні 1 класу Сертифікат участі
6 Челендж «ТОП -5 цікавих фактів про Тараса Шевченка» Вчителі:Маловік С.В. Буханець А.О. Буханець Олександра Друзь Матвій Васецька Марія Диплом учасника Диплом учасника Диплом учасника
7 Міжнародний проект «Postive Day»#PositiveSchool #EdLab Вчителі: Буханець А.О., Пазюк І.М. Буханець А.О. Пазюк І.М. Грамоти від організаторів проекту від 20.03.21
8 Челендж«Писанкове диво» Номінації: майстер-клас, вироби Вчителі:Пазюк І.М., Буханець А.О., Салко І.В. Колектив учнів 2 класу Колектив учнів 1 класу Ковальчук Вячеслав Батуринець Поліна Бондар Олександра
9 Відеочелендж до Дня матері «Написане любов’ю слово «мама»» Класні керівники 1-9 класів Учні 1-9 класів
10 Челендж «Посмішка мого дитинства» Вчителі: Буханець А.О. Пазюк І.М. Учні 1-2 класів
11 Челендж «Хвилинка поезії» Вчителі: Буханець А.О. Учні 2 класу
12 Челендж «Квітка Відродження», приурочений 35-річчю Чорнобильської катастрофи Вчителі: Буханець А.О Учні 2 класу
13 Челендж#Всесвітній день читання вголос Вчитель: Пазюк І.М. Учні 1 класу
14 Челендж#Безпечний інтернет Вчитель: Пазюк І.М. Учні 1 класу

У школі є учні пільгового контингенту, це:

малозабезпечені – 3дітей

діти з багатодітних сімей – 23 (52 учні)

АТО- 3 дітей

Для дітей пільгових категорій було організовано одноразове гаряче харчування.

Кількість дітей,що підвозяться- 24 +1 вчитель

Державно-громадське управління

Відповідно до Положення про загальноосвітню школу, Статуту школи педагогічна і батьківська громадськість брала активну участь в управлінні школою. Організація ефективної роботи школи не можлива без діючого постійного зворотного зв’язку з батьками. Адміністрація школи, вчителі з увагою ставляться до всіх пропозицій і зауважень з боку батьків. У школі налагоджена робота з батьківською громадськістю.

Створення умов для забезпечення психічного та фізичного здоров’я учнів та педагогів

Проводилася робота з батьками (бесіди, лекції). Проводилися заходи щодо корекції факторів негативного впливу учнівського середовища на формування здоров’я дитини:

залучення учнів до роботи в шкільних гуртках та поза межами школи;

рейд-огляд школи, медичний огляд, бесіди з профілактики та пропаганди здорового способу життя;

тиждень з попередження травматизму і формування навичок здорового способу життя;

– проведення спортивних змагань (футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс);

– проведення анкетування з метою виявлення чинників, які впливають на формування навичок здорового способу життя;

проведення фізкультурних хвилинок на уроках, рухливих ігор на перервах;

випуск стіннівок, газет, плакатів, малюнків учнями школи під час проведення тематичних днів, тижнів, місячників з попередження дитячого травматизму та формування навичок здорового способу життя;

У результаті проведених заходів спостерігаються позитивні зміни в поведінці й діяльності учнів, психологічному кліматі в учнівському середовищі, покращується міжособистісна взаємодія серед усіх учасників освітнього процесу.

Профілактичне медичне обстеження

Рівень навчальних досягнень учнів у великій мірі залежить від їх стану здоров’я. Всі учні один раз на рік проходять медичний огляд. Обстеження учнів тривало протягом літніх канікул, вересня – жовтня , з метою своєчасного розподілу їх на групи за станом здоров’я.

За підсумками медичного огляду 2020 року :

Основна группа – 106 Спецгрупа -1 Звільнений -2

Протягом навчального року учні школи були забезпечені засобами невідкладної першої допомоги. Травмувань, які б спричинили довготривалу хворобу, не було. Усі учні призовного віку вчасно пройшли медичну комісію при військовому комісаріаті та одержали приписне свідоцтво.

Охоплення учнів харчуванням

У 20200-2021 навчальному році вжито невідкладних заходів щодо створення умов для організації харчування дітей. Організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей. Розроблено та затверджено режим та графік харчування дітей у шкільній їдальні.

Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків. Гарячим харчуванням було охоплено : 1– 4 класів – 32 учнів (60%-кошти батьків, 40%-кошти районного бюджету), Серед учнів 5–11 класів—40 учнів (кошти батьків) діти учасників АТО–3,малозабезпечені –3 учні. Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналу бракеражу. Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором школи. Проводилася роз’яснювальна робота серед батьків щодо організації харчування в сім’ї дітей різного віку. Проінформовано всіх батьків про правила одержання безкоштовного харчування та вимоги до оформлення документів.

Впровадження дистанційного навчання в освітній процесс в умовах карантинних обмежень

В навчальному закладі розробити заходи для забезпечення проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій: викладання навчального матеріалу під час онлайн-конференцій через систему Zoom, перевірка домашніх завдань через електронну пошту,Viber,щоденне заповнювання журналів обліку дистанційних уроків.

Забезпечено працівників дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту.
Забезпечено виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій.

Робота бібліотеки

Виконуючи триєдину функцію: інформативну, просвітницьку і духовну – бібліотека школи проводила певну роботу. Методичну допомогу вчителі одержують завдяки надходженням видань видавництва «Основа», «Шкільний світ». Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмною літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей. У бібліотеці оформлені тематичні художньо-ілюстративні виставки, папки.До Міжнародного дня рідної мови (21 лютого), Дня української мови та писемності (9 листопада), Дня слов’янської писемності та культури (24 травня) у бібліотеці були проведені тематичні виставки «У рідній школі – рідна мова», «Як виникла писемність».

Бібліотека систематично веде роботу щодо оформлення картотек, тематичних папок, документації, пов’язаної з інвентаризацією, списанням застарілої літератури, оформленням періодичних видань, одержанням підручників, видачею та збиранням їх у кінці навчального року.

У бібліотеці працює читальний зал, є відкритий доступ до художньої, науково – популярної літератури, газет, журналів, поновлюється постійна інформація про нові надходження підручників та методичної літератури для вчителів.

Проведення масових заходів:

Надання допомоги вчителям, учням, батькам у підготовці та проведенні масових заходів:

Шкільних олімпіад;

Календарних свят – «Незалежна Україна – моя країна» (до Дня соборності України); «Шляхом народної шани» (до Дня вчителя);

Літературних вечорів;

Етнографічних свят ;

Інші заходи .

Комп’ютеризація та інформатизація навчального та управлінського процесів

Упровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій визначено Національною доктриною розвитку освіти. В школі функціонують 1 кабінет інформатики, кількість комп’ютерів складає 16 одиниць, всі вони підключені до локальної мережі та мережі Інтернет.

Початкові класи (НУШ)- 3 інтерактивні дошки, 1 інтерактивна дошка в кабінеті фізики.

ФІНАНСУВАННЯ ЗА І КВАРТАЛ ЗА 2021 РІК

2111 Заробітна плата 218581,99
2120 Нарахування на оплату праці 49349,3
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 5 792,10
вода 598,5
шкільні журнали-
канцтовари 79,5
деззасоби та товари для профілактики COVID-19
миючі засоби 1641,3
господарчі товари, фарба, штукатурка, матеріали для ремонту 3472,8
кубки
ПММ для бензокос
кухонне приладдя
столи кухонні
товари для ремонту трубопроводу
новорічні подарунки
коректор вузла обліку газу Жемчужненське НВК, Чернявщинська ЗОШ
Монтаж протипожежного захисту Чернявщинська ЗОШ, Варварівька ЗОШ
Заміна газового котла Чернвщинська ЗОШ
### Продукти харчування 2525,23
224 0 Оплата послуг (крім комунальних) 0
зв’язок (укртелеком, інтернет) 1200
охоронна система 2600*12міс 1683
медогляд 5226
обслуговування програми "Курс Школа" 1050
виготовлення атестатів
заправка катриджей
заправка кольорового принтера
вивезення ТПВ
дератизація
ТО водоочисного обладнання
лабораторне дослідження питної води
зовнішні водопровідні та каналізаційні мережі
очистка каналізації
вивезення стічних вод (2 рази на рік)
навчанння
атестація кухарів
повірка коректорів газу
ШРП 2858,29
перевірка контрольно-вимірювальної техніки
перевірка заземлення
перерівка сигналізаторів
перезарядка вогнегасників
пусконаладка котлів
перевірка димоходів
перехунок ПКД по Чаплинській ЗОШ
яних конструкцій
ремонт високоточного обладнання Чаплинська ЗОШ 5980
2250 Видатки на відрядження
2272 Оплата водопостачання та водовідведення
2273 Оплата електроенергії 14326,91
2274 Оплата природного газу 138839,69
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку
2730 Інші виплати населенню
2800 Інші поточні видатки 0
виконавчий збір
екологічний
пеня
Всього 429 415,22

Фінансово – господарська діяльність

В 2020-2021 навчальному році заклад освіти отримав новий автобус вартістю 1647900,00 грн.

Придбання товарів з бюджету Юр′ївської селищної ради :

-Електрорушники – 3шт.-4тис.570 грн;

- миючі засоби- 1тис.367 грн.;

-мило-318 грн;

-папір-80 грн;

-ремонт кочегарки-2 тис.94 грн;

-фарба -2тис.154 грн(17 банок);

-вапно-300 грн;

-пускач,коробка автоматичного вимикача, автоматичний вимикач- 1тис.379 грн.

З метою покращення умов функціонування закладу протягом навчального року проводилася цілеспрямована робота щодо залучення позабюджетних коштів.

Навчальний заклад приймає благодійну допомогу батьків учнів школи, спонсорів у вигляді матеріальних цінностей, будівельних матеріалів, а також виконання батьками ремонтних робіт.

Потребують оновлення меблі майже кожного кабінету.

Батьківські благодійні внески (витрати) :

Посуд для шкільної їдальні -3000 грн (три тисячі грн)

Сантехніка (сифони, крани, труба металопластикова та ін.) – 2тис.600 грн

Таким чином, підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновки.

I. Показники успішності роботи школи за 2020-2021 навчальний рік є:

Достатнє розв’язання завдань державного законодавства, дотримання нормативних документів МОН України, ДОНМС ОДА, УО РДА;

Системний підхід до планування й аналізу діяльності школи;

У школі створено умови для безперервного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваціях, творчих пошуках. Створення умов для навчання першокласників в системі НУШ

II. Проблеми, що залишаються для подальшої роботи:

Необхідність будувати освітній процес так, щоб у ньому багато часу займало не пасивне сприймання навчальної інформації, а активна, самостійна, пошукова діяльність здобувачів освіти, що сприяло б підвищенню навчальної мотивації дітей на компетентнісній основі на всіх ступенях навчання;

Постійне впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес;

Друкування власних доробок педагогів у періодичних виданнях;

Зміцнення матеріально-технічної бази школи;

Реконструкція газової котельні,заміна системи опалення.

Кiлькiсть переглядiв: 208

Фотогалерея

Cайт Чаплинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

вулиця Тараса Шевченка , 17,
51321, Дніпропетровська область, Юр'ївський район,
с.Чаплинка,Україна

Дата останньої зміни 26 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!